Tisztázta a pénzügyminisztérium az állattartási tevékenységekből származó jövedelmek megadóztatása körüli ellentmondásokat: az állattenyésztéssel és méhészettel foglalkozó gazdák, akik termékeiket nem feldolgozva értékesítik (tejet, húst, tojást, méhészeti termékeket, gyapjút adnak el), sem az állattenyésztésből szerzett jövedelmük, sem pedig a már megkapott mezőgazdasági támogatásaik után nem adókötelesek.
"Ugyanaz a szabály alkalmazandó függetlenül attól, hogy a magánszemély váltott-e ki működési engedélyt. Így az értékesítéséből származó jövedelem, illetve a közvetlen és a vissza nem térítendő támogatások után nemcsak a kistermelők és az engedéllyel rendelkező magánszemélyek, de az egyéni vállalkozások (PFA), magángazdaságok (întreprindere individuală) tulajdonosainak sem kell adót fizetniük" – jelezte Tánczos Barna vidékfejlesztési államtitkár. Az intézkedésről a napokban Doru Petru Dudaş, a pénzügyi szaktárca vezérigazgatója hivatalos körlevélben értesítette az Országos Adó- és Pénzügyi Hatóság (ANAF) valamennyi megyei kirendeltségét.Nem kötelesek jövedelemadót fizetni azok a gazdák, akik a 141-es mezőgazdasági intézkedésnél sikeresen pályáztak, és részesültek a projektenkénti 1500 euróban, tejet, állatokat, mézet, méhészeti termékeket értékesítenek, zöldségüket, gabonájukat a piacon adják el, vetőmagként értékesítik vagy kereskedőnek adják el, nem pedig közvetlenül egy malomnak.
További egyeztetések zajlanak a két szaktárca között a mezőgazdasági termelők adózási problémái, a növénytermesztésből származó jövedelmek adózási szabályai körüli viták tisztázása érdekében.