Hisznek az MPP erejében

2012. március 29., csütörtök, Közélet

A Magyar Polgári Párt baróti szervezete a közelgő helyhatósági választások kapcsán hívta közgyűlésre tagságát és támogatóit, ám a kezdeményezők időközben változtattak szándékukon, s erdővidéki szervezetek beszámolójává alakították az eseményt.

Döntés semmilyen téren nem született, mindössze Nagy István jelentette be, a párt színeiben jelöltetné magát polgármesternek. Az is elhangzott, polgármesternek és tanácstagnak bárki jelentkezhet; pénteken 14 óráig a pártszékházban iktathatják a szükséges iratokat. A párt jelen levő megyei és községi vezetői is úgy értékelték az elmúlt négy esztendőt: annak ellenére, hogy legtöbbször ellenzékben kellett politizálniuk, kézzel fogható eredményeket értek el, s így jó szívvel vállalhatják újból a hajrát.
A vitavezető szerepét is ellátó Nagy István az est folyamán többször magához ragadta a szót, s nem hagyott ki egyetlen alkalmat sem, hogy politikai ellenfelén, az RMDSZ-en egyet-egyet ne döfjön. Mint mondotta, az elmúlt évek történései bizonyították, az RMDSZ elárulta a magyarságot, hiszen tisztségviselői számára nem a közösség képviselete a fontos, hanem a bársonyszékek kényelme és a gazdasági klientúra kiépítése, gazdagítása. Ilyen körülmények közt igen­is, szükség van a valós alternatívára: csak így érhető el, hogy ne a román hatalom kollaboránsai képviseljenek – azt a látszatot keltik, sorsunk megoldva, megbecsülnek hazánkban –, s autonómiára nincs is szükségünk – jelentette ki.
"Az MPP-nek is megvoltak a maga hibái, de úgy érzem, nem kell jobban lehajtott fejjel járnunk, mint az RMDSZ-nek, amelynek ténykedése utolsó tíz évében kétszázhúszezerrel csökkent a számunk, s valós gondjaink orvoslása helyett megelégszik A borvíz útja programmal, a százlyukú golfpályával és a 131-es megyei út javításával. Nem párttörő és nem egységrontó az, ki másként gondolkodik, s jobb képviseletet akar" – mondotta az elöljáró. Nagy István nem hagyta szó nélkül a megyei tanács viszonyulását sem Baróthoz. Mint fogalmazott, nyolc év alatt alig kapott a város valamit a Tamás Sándor vezette intézménytől, ezzel szemben viszont akad Baróton olyan egyesület, melyet többel támogattak. Mél­tánytalannak nevezte, ahogyan az RMDSZ bünteti a várost: Erdély egyik legmagyarabb települése nem fejlődhet, mert az illetékesek nem terjesztik fel, hogy a kormány tartalékalapjából részesülhessen, nem vehet fel banki kölcsönt sem, s hiába van a megyei tanács számláján 36 millió lej, abból nem kapnak semmit.
Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, Bálint József szerint az MPP-nek szilárd bázisa van, még akkor is, ha az RMDSZ által megrendelt felmérésekből ennek az ellentéte derül ki. Ellenfeleik gáncsoskodása, illetve "ütései és rugdosása" ellenére is eredményeket tudhatnak magukénak, s ezzel a választók is tisztában vannak. Ilyen sikernek mondotta azt, hogy az RMDSZ-t munkára tudták serkenteni azáltal, hogy folyamatosan a nyomukban voltak, s számon kértek.
Kul­csár-Terza József megyei elnök azt mondta, igaz a hír, mely szerint az EMNT képviselőivel találkoztak, s a jobboldali összefogás esélyeiről tárgyaltak. Ha ez megvalósul, nő annak esélye, hogy olyan eredményt érjenek el, melyet a parlamenti választások előtt ne lehessen figyelmen kívül hagyni. Az MPP által az utóbbi négy évben elért legnagyobb eredmények közé sorolja, hogy a megyei tanács üléseinek anyagát magyarul kapják meg, anyanyelvükön szólalhatnak fel, s a székely zászlót is bárhova ki lehet tűzni.
Kézdivásárhely pol­gár­mes­tere, Rácz Károly azt mondta, az elmúlt három és fél esztendő igencsak megviselte, s nehezen szedte össze magát, de a március 15-én Kézdivá­sárhely főterén látott tizenkétezer ünneplő erőt adott neki, hogy az elkezdett harcot konok kitartással kell folytatni.
Nagyajtáról Péter Géza, Bölönből Kisgyörgy Ferenc, Bardocról Csog Dénes, Bacon­ból Mokán Noé, Vargyasról Szász Ilona és Sütő István szólalt fel. Kiderült, polgármesterjelöltet nem biztos, hogy mindenhol állítanak, ám azt remélik, a négy esztendővel ezelőtti eredmények megismételhetőek, sőt, Vargyason győzni is tudnak, s a tanácsban is megszerzik a többséget. A baróti elnökség részéről Kisgyörgy Tünde a nők, Zsom­bori Csaba a fiatalok szerepvállalásáról beszélt, Bocz Zoltán pedig kifejtette: ahhoz, hogy a tanácsban az történhessen, ami jó a városnak, erős képviselet kell.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 946
szavazógép
2012-03-29: Színház az egész világ - Mózes László:

A patkány, a kompromisszumok és a bűntudat - Közönségtalálkozós feljegyzések (3.)

A lenni vagy nem lenni hamleti kérdés egzisztenciális és társadalmi vetülete volt a vilniusi Oskaras Koršunovas Színház kedd esti előadása utáni közönségtalálkozó egyik fő motívuma.
2012-03-29: Közélet - Fekete Réka:

Igazát keresi a Fogolyán-örökös

Három évre elegendő fecskendőt, hat évre injekcióstűt, hat évre fájdalomcsillapítót vehetne a kórház abból a pénzből, amennyit a Fogolyán-örökös követel a tulajdonát képező udvarrész használatáért – állítja a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház vezetősége.