A Magyar Polgári Párt baróti szervezete a közelgő helyhatósági választások kapcsán hívta közgyűlésre tagságát és támogatóit, ám a kezdeményezők időközben változtattak szándékukon, s erdővidéki szervezetek beszámolójává alakították az eseményt.
Döntés semmilyen téren nem született, mindössze Nagy István jelentette be, a párt színeiben jelöltetné magát polgármesternek. Az is elhangzott, polgármesternek és tanácstagnak bárki jelentkezhet; pénteken 14 óráig a pártszékházban iktathatják a szükséges iratokat. A párt jelen levő megyei és községi vezetői is úgy értékelték az elmúlt négy esztendőt: annak ellenére, hogy legtöbbször ellenzékben kellett politizálniuk, kézzel fogható eredményeket értek el, s így jó szívvel vállalhatják újból a hajrát.
A vitavezető szerepét is ellátó Nagy István az est folyamán többször magához ragadta a szót, s nem hagyott ki egyetlen alkalmat sem, hogy politikai ellenfelén, az RMDSZ-en egyet-egyet ne döfjön. Mint mondotta, az elmúlt évek történései bizonyították, az RMDSZ elárulta a magyarságot, hiszen tisztségviselői számára nem a közösség képviselete a fontos, hanem a bársonyszékek kényelme és a gazdasági klientúra kiépítése, gazdagítása. Ilyen körülmények közt igenis, szükség van a valós alternatívára: csak így érhető el, hogy ne a román hatalom kollaboránsai képviseljenek – azt a látszatot keltik, sorsunk megoldva, megbecsülnek hazánkban –, s autonómiára nincs is szükségünk – jelentette ki.
"Az MPP-nek is megvoltak a maga hibái, de úgy érzem, nem kell jobban lehajtott fejjel járnunk, mint az RMDSZ-nek, amelynek ténykedése utolsó tíz évében kétszázhúszezerrel csökkent a számunk, s valós gondjaink orvoslása helyett megelégszik A borvíz útja programmal, a százlyukú golfpályával és a 131-es megyei út javításával. Nem párttörő és nem egységrontó az, ki másként gondolkodik, s jobb képviseletet akar" – mondotta az elöljáró. Nagy István nem hagyta szó nélkül a megyei tanács viszonyulását sem Baróthoz. Mint fogalmazott, nyolc év alatt alig kapott a város valamit a Tamás Sándor vezette intézménytől, ezzel szemben viszont akad Baróton olyan egyesület, melyet többel támogattak. Méltánytalannak nevezte, ahogyan az RMDSZ bünteti a várost: Erdély egyik legmagyarabb települése nem fejlődhet, mert az illetékesek nem terjesztik fel, hogy a kormány tartalékalapjából részesülhessen, nem vehet fel banki kölcsönt sem, s hiába van a megyei tanács számláján 36 millió lej, abból nem kapnak semmit.
Sepsiszentgyörgy alpolgármestere, Bálint József szerint az MPP-nek szilárd bázisa van, még akkor is, ha az RMDSZ által megrendelt felmérésekből ennek az ellentéte derül ki. Ellenfeleik gáncsoskodása, illetve "ütései és rugdosása" ellenére is eredményeket tudhatnak magukénak, s ezzel a választók is tisztában vannak. Ilyen sikernek mondotta azt, hogy az RMDSZ-t munkára tudták serkenteni azáltal, hogy folyamatosan a nyomukban voltak, s számon kértek.
Kulcsár-Terza József megyei elnök azt mondta, igaz a hír, mely szerint az EMNT képviselőivel találkoztak, s a jobboldali összefogás esélyeiről tárgyaltak. Ha ez megvalósul, nő annak esélye, hogy olyan eredményt érjenek el, melyet a parlamenti választások előtt ne lehessen figyelmen kívül hagyni. Az MPP által az utóbbi négy évben elért legnagyobb eredmények közé sorolja, hogy a megyei tanács üléseinek anyagát magyarul kapják meg, anyanyelvükön szólalhatnak fel, s a székely zászlót is bárhova ki lehet tűzni.
Kézdivásárhely polgármestere, Rácz Károly azt mondta, az elmúlt három és fél esztendő igencsak megviselte, s nehezen szedte össze magát, de a március 15-én Kézdivásárhely főterén látott tizenkétezer ünneplő erőt adott neki, hogy az elkezdett harcot konok kitartással kell folytatni.
Nagyajtáról Péter Géza, Bölönből Kisgyörgy Ferenc, Bardocról Csog Dénes, Baconból Mokán Noé, Vargyasról Szász Ilona és Sütő István szólalt fel. Kiderült, polgármesterjelöltet nem biztos, hogy mindenhol állítanak, ám azt remélik, a négy esztendővel ezelőtti eredmények megismételhetőek, sőt, Vargyason győzni is tudnak, s a tanácsban is megszerzik a többséget. A baróti elnökség részéről Kisgyörgy Tünde a nők, Zsombori Csaba a fiatalok szerepvállalásáról beszélt, Bocz Zoltán pedig kifejtette: ahhoz, hogy a tanácsban az történhessen, ami jó a városnak, erős képviselet kell.