MEGNŐTT AZ EUROSZKEPTIKUSOK SZÁMA. Egy év alatt 14 százalékkal csökkent a romániai lakosok bizalma az Európai Unió iránt, 2011-ben még a megkérdezettek 46 százaléka bizakodott. Az Eurobarométer kedden közzétett adatai szerint öt év alatt radikálisan nőtt az euroszkeptikusok száma. 2007-ben még a válaszadók 85 százaléka gondolta úgy, hogy jót tesz nekünk az EU. Svédországban a megkérdezettek 67 százaléka kötelezte el magát az EU mellett, Lengyelországban viszont csak 30 százalék, Spanyolországban 28, Olaszországban 21 százalék fogadja el az uniós intézményeket. (Adevărul)
VOLT-NINCS ADÓSSÁG. A kormány eltörölte a Román Állami Vasúttársaság több mint egymilliárd eurós tartozását. A vasút által felhalmozott adósságot részvényekbe és kötvényekbe forgatják át, ezeket pedig a szállításügyi minisztérium fogja kezelni mint egyedi részvényes. (Kolozsvári Rádió)
HÁROM ÉV BÖRTÖNRE ÍTÉLTÉK PÉCSI FERENC VOLT RMDSZ-ES KÉPVISELŐT. Az egykori képviselő uniós támogatásokat sikkasztott el, ezt állapította meg a Szatmárnémeti Bíróság. A Korrupcióellenes Ügyészség szerint Pécsi illegálisan jutott hozzá 112 331 lej értékű európai pénzhez. Mint a Szatmári Vállalkozói Fórum elnöke négy másik cégvezetővel együtt egész mechanizmust alakított ki az uniós támogatások lenyúlására. A volt képviselő a pénzalapok lehívására hamis dokumentumokat is felhasznált. 2007-ben és 2008-ban egy vállalkozói inkubátorház és képzésközpont létrehozására, valamint egy határon átnyúló vállalkozói programra nyertek PHARE-támogatást. Az ügyészség szerint a bejövő összeg egy részét fiktív számlákkal és szolgáltatásokkal számolták el, a pénzt pedig eltulajdonították. (Szatmár TV)
ALKOTMÁNYT MÓDOSÍTANA A DEMOKRATA PÁRT. A demokrata-liberálisok megállapodtak, hogy kihasználják az ellenzék visszatérését a parlamentbe, és ismét napirendre tűzik az alaptörvény módosítását. Emil Boc pártelnök elmondta, hogy alakulata névre szóló voksolást kér a törvényhozásban a módosító törvény szavazásán, így a választók látni fogják, melyik képviselő támogatja az alkotmánymódosítást, és melyik nem. A két Ház elé terjesztett tervezet ugyanaz lenne, amelyről 2009-ben népszavazást írt ki az államelnök. A javaslat előírná a parlament egykamarássá tételét, valamint a képviselők létszámának 300 főre csökkentését. Boc szerint az alkotmány módosítása betetőzné a politikai rendszer reformját. Emlékeztetett: 2009-ben a választók többsége is ezt akarta. (Bukaresti Rádió)