A borvíz útja program keretében Oltszemen épült leendő kezelőközpontban tartotta soros ülését a megyei tanács tagnap. Azért ott, mert a napirenden a programhoz kötődő tizenegy határozattervezet szerepelt – indokolta az elnök. Határoztak a központok működtetését vállaló egyesülethez való csatlakozásról is.
Fodor István, a házigazda Sepsibodok község polgármestere üdvözölte a megyei önkormányzat ülését, elmondta, már fél éve elkészült az épület, s azóta kihasználatlanul áll, a megyei tanács segítségét kérte az elmozduláshoz. Ötletben nincs hiány, hangsúlyozta, ha meglennének a szükséges engedélyek, akár holnap elindíthatnák a központot. Jelentkezett már cég, amely a gyógykezelést végezné, más gyógylovaglást tartana, jövő szombaton elkezdik a gyereklovagoltatást a központhoz tartozó nyolchektáros területen s lovastúrák szervezését a környéken.
Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke vetített képes előadást tartott A borvíz útja programról, hangsúlyozva, hogy egyedül Barót nem járult hozzá a költségekhez, más minden haszonélvező igen. Azt is nehezményezte, hogy a város polgármestere nincs jelen most, amikor az átadásról határoznak, viszont a községek elöljárói el tudtak jönni.
A közgyűlés elfogadta a kivitelező végleges átadási szerződését, a megyeháza pedig külön-külön határozatban átadta a 2010-ben véglegesítés céljából bérbe vett ingatlanokat. Tulit Attila (MPP) nem vett részt a szavazáson.
A program keretében az oltszemihez hasonló kezelőközpontot alakítottak ki Bölönben, Előpatakon és Málnásfürdőn, ennél szerényebbet Sugásfürdőn, felújították a városi strandot Baróton, korszerűsítették a kézdimartonosi fürdőhöz vezető utat, és parkot képeztek ki Sepsibükszád határában.
A hogyan továbbra is keresték a megoldást. Aquasic néven közösségi társulást hoztak létre a megyei önkormányzat, a kezelőközponttal rendelkező Bölön, Előpatak, Málnás és Sepsibodok község, valamint egy kormányprogram segítségével korábban felújított hatolykai fürdőt birtokló Szentkatolna község részvételével. Ezáltal a megyeháza anyagilag támogathatja a kezelőközpontok működését, az egyesület személyzetet alkalmazhat. A szakemberek kiszolgálhatják az összes kezelőközpontot. A megyei tanács épületében bérmentve székhelyet biztosítanak az Aquasic egyesületnek.
Fazakas Tibor (MPP) felvetette, hogy A borvíz útja program kapcsán több háromszéki alvállalkozó csődközeli helyzetbe került, s feltette a kérdést, a megyeháza mit tesz azért, hogy a fővállalkozó fizessen. Tamás Sándor közölte, számlájukon van 300 ezer euró, melyet, amint a minisztérium jóváhagyását adja, három napon belül átutalnak a fővállalkozónak. Továbbá ott van a garanciaként lekötött másik 300 ezer euró, ez szintén felhasználható, s a minisztériumnak folyósítania kell még az összköltség 64 százalékát.