Az alvás és ébrenlét határán befolyásolhatjuk szervezetünk öngyógyító erejét; elménkkel célzottan hathatunk azokra a pszichés folyamatokra, amelyek immunrendszerünkkel állnak kapcsolatban – többek között ezekről a kérdésekről tartott előadást dr. Domján László magyarországi agykontrolloktató Sepsiszentgyörgyön.
A Nyitott Akadémia sorozat előadója a Silva-féle agykontroll gyakorlója és terjesztője, Domjánné Harsányi Katalinnal közösen fordította le magyar nyelvre José Silva-Philip Miele Agykontroll – Életünk megváltoztatásának döbbenetes módja című, 1977-ben megjelent könyvét.
José Silva 1944-ben kezdte meg parapszichológiai kutatásait a Texas állambeli Laredóban, és huszonnyolc év kutatással és kísérletezéssel fejlesztette ki az önszuggesztión alapuló relaxációs módszert. A Silva-féle agykontrollal megtanulható, hogyan használjuk elménket gyógyításra, céljaink elérésének befolyásolására. Domján László előadásában hangsúlyozta, amikor megnyílik elménk mély rétege, hatni tudunk adott betegségek kóros folyamatainak megállítására, visszafordítására. Állítását példákkal illusztrálta, rákos betegekről, végtagsérültről, szürke hályoggal műtétre előjegyzett páciensről mondta el, hogyan gyógyultak meg az agykontrollnak köszönhetően. Azt is hozzátette, az agykontroll nem csodaszer, ellenben segíthet annak, aki hisz benne, sok esetben a gyógyszeres kezelés mellett és nem helyette javallott.
Úgy képzeld el adott célodat, amire nagyon vágysz, mintha már elérted volna, gondolj rá örömmel, és teljesülni fog – biztatott az előadó, aki szerint elménkkel képesek vagyunk életünk irányítására, sőt, a génjeinkre is hathatunk, nevezetesen a gének adott részeinek ki-, illetve bekapcsolására. Állításai alátámasztására a kultúrpalota nagy termének telt házas közönségével is kipróbáltatta az ellazulást, a zene melletti lazítás néhány percét élvező hallgatóságból többen az előadás után saját életükre vonatkozó kérdéseket tettek fel, majd a szerző könyveit dedikálta.