Zárolták az SZDP számláját

2012. május 24., csütörtök, Közélet

Ki nem fizetett adó miatt zárolta a sepsiszentgyörgyi adóhivatal az SZDP bankszámláját, Horia Grama helyi pártelnök azonban igaz­ságtalannak és jogtalannak nevezte a lépést, úgy értékelte, a magyar városvezetés így akarja akadályozni pártja kampányát.

A Szociáldemokrata Párt (SZDP) 19 000 lejjel adósa Sep­si­szentgyörgynek, 2008 óta nem fizettek ingatlanadót a pártszékháznak bérelt ingatlan után. Horia Grama képviselő, megyei pártelnök azzal érvelt, hogy a pártoknak nem kell adózniuk székhelyük után, ám Bálint József, Sep­siszentgyörgy adóügyekért fe­lelős alpolgármestere kifejtette: az erre vonatkozó jogszabályt 2010-ben fogadták el, és 2011. január elsejétől lépett életbe, az azt megelőző években kirótt adót kénytelen kifizetni a párt.
Grama sokallta az adó értékét is, nem találta méltányosnak, hogy a bérelt száz négyzetméterért 19 000 lejt akar behajtani a város. Bálint elmagyarázta, három évi (2008, 2009, 2010) az adóelmaradásuk, ez a büntetőkamatokkal együtt rúgott ekkorára. Az SZDP-nek 2008-tól van bérleti szerző­dése a tulajdonos megyei pénz­üggyel, köteles lett volna bejelenteni ezt, de elmulasztotta. Az adóhivatal 2011-ben ellenőrizte több ingatlan bérleti körülményeit, ekkor bukkantak a mulasztásra, figyelmeztették az alakulatot, levélben, telefonon, több felszólítást küldtek. Legutóbb személyes találkozóban egyeztek meg, akkor lehetett volna tárgyalni az adósság kifizetésének átütemezéséről, halasztásáról, de a párt képviselői nem jelentek meg a megbeszélt időpontban.
Bálint József kiemelte, adófegyelemre szükség van, nemcsak az SZDP bankszámláját zárolták, adós cégekét, magánszemélyekét is, ilyen esetekben sem a barátság, sem az ismeretség nem szempont. Egy évvel ezelőtt az általa vezetett MPP is kapott felszólítást, buzgalmukban még a 2011-es adót is kifizették, utólag tudták meg, nem kellett volna, így most visszaigénylik a pénzt. Bálint József arra is felhívta a figyelmet, a jogosultaknak kérésben kell igényelniük az adómentességet, a hivatal csak ezekben az esetekben tekint el a befizetésektől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1231
szavazógép
2012-05-24: Máról holnapra - Simó Erzsébet:

Nem babra megy a játék

Sokunkban élt a gyanú, hogy Romániában az elkezdett demokratikus folyamatok, főleg a magyar vonatkozásúak, nem visszafordíthatatlanok. S lám, az új kormány csírájában fojtana el minden olyan magyar törekvést, mely megmaradásunkat, erkölcsi és szellemi felegyenesedésünket szolgálná.
2012-05-24: Közélet - :

Konfliktusokhoz vezető magyarellenes döntések

Toró T. Tibor, az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) elnöke tegnapi sajtótájékoztatóján kijelentette, az új parlamenti többség és az új kormány egy sor magyarellenes és demokráciaellenes döntést fogad el, emiatt a magyar politikai alakulatoknak és a magyar civil társadalomnak össze kellene ülnie, hogy érvényesítse véleményét.