Erdővidéken megerősítette pozícióját az RMDSZ: Baróton többséget szerzett, a városi tanácsban nyolcan képviselik a szövetséget.
Bacon községben a négy esztendeivel szemben eggyel több helyet szereztek, így heten lesznek; Bardocon a tizenhárom fős testületből tízen kerülnek ki soraikból. Vargyason a legtöbb mandátumot a szövetség szerezte meg, de a testületben a jobboldaliak lesznek többségben, azaz kérdéses, kik adják az alpolgármestert. Bölönben nem kizárt, az RMDSZ és az EMNP összefogása is kevés lesz, hogy a község második emberét ők nevezzék ki – ez a roma és román pártokon múlik.
Baróton elsősorban a polgármesterek vetélkedéséről szólt minden, de a pártok vetekedése is jelentős harcot hozott: az RMDSZ 1956, az MPP 983, az EMNP 561 választót tudhat maga mögött, de jól szerepeltek a függetlenek is: Vida Andrásra 214-en, Józsa Józsefre 175-en, Buksa Miklósra 145-en, Tüzes-Kátai Sándorra 143-an és Dimény Lászlóra 110-en adták szavazatukat. A párton kívüliek közül egyik sem érte el a bejutási küszöböt, ahhoz 310 ember bizalmát kellett volna bírniuk. A mandátumok leosztása még nem történt meg, de várhatóan a tizenöt fős testületből nyolcan az RMDSZ-t fogják képviselni, az MPP-nek négy, az EMNP-nek három képviselője lesz.
Az RMDSZ városi szervezetének elnöke, Pál-Szilágyi Zoltán úgy nyilatkozott: még nem döntötték el, kit nevesítenek alpolgármesternek, de mindenképp olyant ajánlanak, aki jó gazdaszellemmel megáldott ember, a közösségéért pedig őszintén tenni akar.
Bacon községben kényelmes többséget szerzett a függetlenként megméretkező, de a polgáriak támogatását is bíró Simon András (812 voks), aki az RMDSZ-es Keresztes László Lehelt (559) és a Néppárt által támogatott, független Benedek Mártát (536) utasította maga mögé. Mindannak ellenére, hogy Simont az MPP-sek is támogatták, nem kizárt, hogy belép az RMDSZ soraiba. Erről előbb Tamás Sándor megyeitanács-elnök nyilatkozott a sajtónak, majd kérésünkre Simon is megerősítette: igenis, felmerült ennek lehetősége. Mint mondotta, sem az RMDSZ-nek, sem az MPP-nek nem ígérte meg, hogy a választásokat követően elkötelezetté válik, ám az elmúlt időszakban Tamás Sándorral folytatott megbeszélései azt valószínűsítik, a szövetséggel vonja szorosabbra kapcsolatát. „Négy esztendővel ezelőtt az MPP eltaszított, s mást támogatott a választásokon, úgyhogy nekem azóta csak a hétvégén tragikus körülmények közt elhunyt Veres Loránd jelentette a kapcsolatot a párttal. Megértem, hogy Kulcsár-Terza József úr (az MPP háromszéki elnöke – szerk. megj.) ragaszkodik a személyemhez, de nagyon kicsi az esélye, hogy a polgáriaknál valami szerepet vállaljak” – nyilatkozta Simon András.
Bölönben az RMDSZ-es, jelenleg is tisztségben levő Sikó Imre 811 szavazattal messze lekörözte a néppártos Bíró Lajost (301) és a Dan Diaconescu pártját képviselő Daniel Munteanut (22). A tanácsban 392 szavazattal az RMDSZ három, az EMNP (312) meg két mandátumot szerzett, ez pedig kevés lehet az alpolgármester-választáshoz, hiszen a Közösségért Polgári Egyesületet négy, a Nemzeti Liberális Párt és a Polgári Párt egy-egy tanácstagot juttatott be, azaz többséggel rendelkeznek.
Bardocon Balázsi Dénes egyértelmű eredménnyel – 1728–204 – múlta felül a polgáriak képviselőjét, Tókos Ernőt. Ehhez az arányhoz hasonlóan alakul a helyi tanács is: a szövetség 1331 szavazattal tíz helyet szerzett, a három fennmaradó helyen pedig az EMNP (276) és az MPP osztozik.
Annak ellenére, hogy Középajtán a függetlenként induló Barabás András (131) és Benkő Ferenc is (121) lekörözte, az RMDSZ-es Bihari Edömér a nagyajtaiak hathatós segítségével – az általuk leadott 466 voksból 344 került hozzá – nyerni tudott. Remekül szerepelt, s így három jelöltjét vitte be a helyi tanácsba a Román Ökologista Párt, az RMDSZ hat, az MPP pedig két emberét juttatta tisztséghez.
Vargyason sem született meglepetés: a harmadszorra is nyerőnek bizonyult Ilkei Ferencet (460) jóval leszakadva követte Imets Lajos (235) és az MPP-s Szőcs Dénes. A tanácsban az RMDSZ most is ugyanannyi helyet szerzett, mint négy esztendeje, ám az öt voks kevés lehet az alpolgármester-választáshoz, ha a 271 szavazattal négy mandátumhoz jutó EMNP és a 176 voksot begyűjtő, két helyet szerző MPP meg tud egyezni.