A sepsiszéki falvak többségében is RMDSZ-es győzelem született, néhány helyen azonban megszerzett néhány mandátumot a néppárt vagy a polgári párt is.
Árkoson az eddigi falugazda, Máthé Árpád nyerte el az emberek bizalmát, 613 voksot kapott, ellenfele, az MPP-s Csáki Árpád csak 308-at. A helyi tanácsban a következő négy évben hat RMDSZ-es, két MPP-s és egy néppárti képviselő tevékenykedik.
Gidófalva ügyeit a következő esztendőkben az RMDSZ-be beállt, négy évvel ezelőtt még a Zöld Párt színeiben induló Berde József igazgathatja, egyedüli jelölt volt, így győzelme nem meglepetés. A tanácsban tíz RMDSZ-es és egy néppárti jelölt lesz.
Kőröspatakon is ünnepelt az RMDSZ: végre sikerült leváltaniuk a húsz éve polgármesterkedő Silviu Ioachimot, megnyerte a választásokat a többi magyar párt által is támogatott Kisgyörgy Sándor. A helyi tanácsban hét RMDSZ-es tag lesz, hárman képviselik a Demokrata Liberális Pártból alakult Közösségért Polgári Egyesületet (ACPC) és lesz egy EMNP-s tanácstag is.
Sepsibodokon szintén egyedüli jelölt volt az eddigi polgármester, Fodor István, a község 71 százaléka mégis elment szavazni és 94,4 százalék támogatta újraválasztását. Itt a tanács is „egyszínű”, mind a tizenegy tag RMDSZ-es.
Málnáson szorosabb küzdelem volt, de a népakarat szerint polgármester marad Kasléder József, néhány tucat szavazattal előzte meg az MPP jelöltjét, Szotyori Angélát. Az RMDSZ-nek öt, az MPP-nek szintén öt tanácstagja lesz, az EMNP-nek egy.
Mikóújfaluban Nyáguly Vilmos marad a községgazda, négyszer annyi szavazatot kapott, mint MPP-s vetélytársa. A tanácsban nyolc tagja lesz az RMDSZ-nek, három az MPP-nek.
Sepsibükszádon is az eddigi elöljáró tarolt, Bács Márton Csaba 621 voksot kapott, a polgáriak jelöltje, Gáll Csaba István 321-et. A tanácsban hét képviselőt állít az RMDSZ, négyet az MPP.
Maksán az EMNP polgármesterjelöltje, Bács Benke László kerekedett felül, több szavazatot kapott, mint az RMDSZ-es Oláh-Badi András, az MPP-s Gábor Vilmos István. A tanács is rendkívül kiegyensúlyozott, négy RMDSZ-es, négy EMNP-s képviselő lesz, és bejutott egy független is, Molnár Árpád.
Rétyen egymagában indult Dálnoki Lajos eddigi polgármester, így győzelme nem volt kétséges, de a tanácsba a nyolc RMDSZ-es mellett bejutott két néppárti és egy MPP-s képviselő is.
Uzonban is Ráduly István marad a polgármester, megszerezte a voksok háromnegyedét, az RMDSZ-nek tíz képviselője lesz a tanácsban, az EMNP-nek három.
Kökösben is maradt Sántha Gyula a polgármester, vetélytársa neki sem akadt, az önkormányzati testületben hat RMDSZ-es és egy MPP-s képviselő lesz.
Illyefalván Fodor Imre győzött, ő négy évvel ezelőtt még függetlenként indult, menet közben azonban beállt az RMDSZ-be, és most már a szövetség színeiben méretkezett meg. A majdnem ezer leadott voksból 829-et megszerzett, a néppárti Bíró Zsolt 159 szavazatot kapott. A tanácsban itt ismét előretört az RMDSZ, nyolc képviselőt sikerült bejuttatnia, egy-egy tagja lesz az EMNP-nek, MPP-nek és a Szociál-Liberális Szövetségnek (USL).
Előpatakon, bár alig tízszázaléknyi magyar él, megválasztották az RMDSZ polgármesterjelöltjét, Kovács Lászlót, és a szövetség a tanácsban is szerzett öt mandátumot. Öt képviselője lesz a Szociál-Liberális Szövetségnek, kettő a Roma Pártnak és egy a Zöld Pártnak.
Hidvégen továbbra sem lesz magyar polgármester, Alexandru Cucu marad a község vezetője. A helyi tanácsban hat képviselője lesz a Szociál-Liberális Szövetségnek, kettő az RMDSZ-nek, egy-egy a Dan Diaconescu Néppártnak (PPDD) és a Román Ökologista Pártnak (PER).