Turistacsalogató zsebkatalógus – többek közt így határozta meg a kezdeményező közel húsz, székelyföldi turisztikában érdekelt szervezet azt a közös adatbázist, melyet csütörtökön mutattak be Tusványoson az Erdély Café sátorban. A Székelyföldi virtuális útlevél alkalmazását ismertető Gassner Wolfgang, a projektet megálmodó Tourist Informator képviselője megelégedéssel nyugtázta, hogy a társult turisztikai egyesületek és irodák felismerték a lehetőséget, a cél pedig az, hogy minél több hasonló szervezet csatlakozásával naprakész adatbázist működtetve hasznos információkat szolgáltassanak a Székelyföld iránt érdeklődő turistáknak.
A saját fejlesztésű, androidos telefonokról elérhető alkalmazás révén vendéglátókról, panziókról, turisztikai látványosságokról, különböző létesítményekről, de akár eseményekről is tájékozódhatunk, a szolgáltatás útvonaltervezőként is működik, megoszthatjuk általa saját tapasztalatainkat, s mások véleményét is pásztázhatjuk egy-egy helyszín kapcsán. Mivel az alkalmazás díjmenetesen letölthető a készülékekre, az információk, adatok szükség esetén gombnyomásra elérhetők.
Az információs és értékesítési csatornaként is működő rendszer ugyanakkor virtuális kedvezménykártyaként is használható, az egyes vendéglátók, üdülési csomagot kínálók akár 20 százalékos kedvezményt is biztosítanak látogatóiknak. Gassner Wolfgang szerint egyelőre 25 vállalkozás ajánlja szolgáltatásait csökkentett áron a kártyával rendelkezőknek, de bizakodó, hogy a következő időszakban számuk gyarapodik. Hangsúlyozta: a kedvezménykártya augusztus végéig mindenki számára díjmentesen elérhető, ezt követően különböző időszakokra – például egy-három napra, vagy akár egy évre is – megvásárolható, az ily módon összegyűlt pénzt közös projektekre fordítják a partnerek.
A folyamatosan bővülő rendszer sajátosan kapcsolja össze a régió turisztikai célpontjait, túraútvonalait, szolgáltatásait, az adatbázisban pedig már több mint száz település 1400 objektuma szerepel.
Háromszék turisztikában érdekelt szervezeteit a következő hetekben keressük fel, szeretnénk minél több helyi egyesülettel megismertetni ezt a lehetőséget – mondta el lapunknak Gassner Wolfgang. Hangsúlyozta: a turisztikai minisztérium honlapján szereplő háromszéki adatokat – például a szálláshelyekre vonatkozóakat – feltöltötték az ugyancsak csütörtökön elindított Iranyszekelyfold.info honlapra, de várhatóan szükség lesz azok frissítésére, javítására. Erről is tárgyalnak majd a háromszéki találkozókon.