LEGYŐZTE AZ OKOS FIÚKAT. Számvetést készített száznapos országlása eredményeiről Victor Ponta miniszterelnök. Legnagyobb sikerének azt tartja, hogy megfékezték a Hidroelectricánál zajló rablást. Nemcsak az „okos fiúk” szerződéseit sikerült felbontaniuk, mely évi egymilliárd dolláros kárt okozott az országnak, hanem rájöttek, hogy eme állami vállalat alkalmazottjainak átlagban 1600 euró fölötti havi jövedelmük volt, egy gépkocsivezető például 10 000 eurót is megkereshetett. (Puterea)
ELADTA MAGÁT A MAGYAROKNAK. Amint a központi sajtó megtudta, hogy Traian Băsescu a Székelyföldön tölt pár napot, különféle szcenáriumokat adnak elő a bukaresti stúdiókban és a lapokban. Szinte biztosra veszik, hogy a felfüggesztett államelnök a románság számára elfogadhatatlan engedményt tesz a magyaroknak, beleértve a Székelyföld elszakításának lehetőségét is, s napok óta már nemcsak Băsescut ostorozzák, hanem a székelyföldi magyarokat, a Fideszt, Orbán Viktort is, és ismét krokodilkönnyeket hullatnak a jogfosztott Magyarország területén élő románokért. Az aggódó román külügyminiszter mintha nem akarná észrevenni, hogy a húszéves szabadság alatt aligha volt olyan magyarországi román, aki a keserves helyzete miatt repatriált volna Romániába.
HA NEM CSURRAN, CSÖPPEN. Az első fél évben a külföldön dolgozó romániai lakosok tíz százalékkal több pénzt küldtek haza, mint tavaly. A jegybank adatai szerint júliusig 1,83 milliárd euró érkezett az országba a vendégmunkásoktól, noha a közkedvelt úti célnak számító Olaszország és Spanyolország még mindig súlyos gazdasági válsággal küzd. Az idei érték rekordnak számít az utóbbi három évet tekintve, ugyanis 5,5 százalékkal meghaladja a 2010-ben jegyzett összeget. Az eddigi mélypontot a 2011. év jelentette: ekkor csak 1,66 milliárd euró érkezett Romániába a külföldön dolgozó lakosoktól. (Capital.ro)
IMF-FELTÉTELEK. Akkor utalja át a Nemzetközi Valutaalap Romániának a következő hitelrészletet, amikor az ország elindítja az Oltchim vegyipari üzem privatizálását. Emellett a gázvezeték-hálózatot kezelő Transgaz vállalat ötszázalékos részvénycsomagjának tőzsdei értékesítését is végre kell hajtania a kormánynak. Erik de Vrijer, a Nemzetközi Valutaalap küldöttségének vezetője azt nyilatkozta a Hotnews.ro portálnak, hogy az IMF vezetőtanácsa nem ülésezik addig, amíg Románia nem teljesíti a megszabott feltételeket. A privatizációs folyamatok mellett megoldást kell találnia a kabinetnek a helyi közigazgatás által felhalmozott adósságok csökkentésére, és szeptembertől emelnie kell a gáz árát is. Jövő hónaptól öt százalékkal emelkedik a lakossági ellátásra szánt földgáz ára, az ipari fogyasztóknak pedig tíz százalékkal kell majd többet fizetniük.