Spiró György Az imposztor című darabjának ma esti bemutatójával kezdi az új évadot a Tamási Áron Színház. Az előadást Keresztes Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatának művészeti igazgatója rendezte, akinek A csárdáskirálynő és A szabin nők elrablása után ez a harmadik sepsiszentgyörgyi rendezése. A társulat ugyanakkor köszönti Nemes Levente színművészt, aki ötven éve áll a világot jelentő deszkákon.
A magyar dráma napja (szeptember 21.) alkalmából két bemutató előadást tart a sepsiszentgyörgyi teátrum. Spiró György Az imposztor című darabja erős színházi vonatkozású mű – írja közleményében a színház –, de a kisvárosi színészi lét ábrázolásán túl a politikai hatalommal szembeni ellenállás és behódolás kérdéskörét is vizsgálja. Vilnába, az orosz megszállás alatt álló, lengyel népességű városba érkezik a fővárosból Bogusławski, az ismert színész, hogy eljátsszon egy főszerepet. A vidéki világban a kívülálló, a helyi problémákat felülről látó művész látásmódja új perspektívát jelent, ami egyszerre vonzó és ijesztő. A politikai elvárásoknak megfelelni nem akaró, megalkuvásra nem hajlandó művészt mutatja be a szerző, miközben a mindenkori művészet szabadságáról beszél. „Spiró Az imposztorban nem csupán társadalomképet rajzol meg: a színház a színházban szerkezet által mindvégig reflektál a művészi létre, a művész és művészet helyére és nem utolsósorban felelősségére. A darab vége nyitott marad: a nézőnek magának kell eldöntenie, áruló imposztor, avagy megváltó Bogusławski.”
Az előadás főszerepét Biró József, a Kolozsvári Állami Magyar Színház művésze játssza, akivel már többször találkozhatott a szentgyörgyi közönség, színházigazgató szerepével Nemes Levente színművész pedig elkezdi félszázadik színházi évadját. Nemes Levente 1962-ben végzett a marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Főiskolán, az azóta eltelt ötven év alatt színészként, rendezőként és színházigazgatóként egyaránt arra törekedett, hogy legjobb tudása szerint szolgálja a színházat – hangsúlyozza a teátrum. 1972-ig a Marosvásárhelyi Állami Magyar Színház színésze volt, utána pedig mindmáig a sepsiszentgyörgyi színház társulatának tagja. 1992–2005 között a Tamási Áron Színház igazgatója, 2008-tól nyugdíjba vonult, de azóta is folyamatosan játszik. 2007-ben Jászai Mari-díjjal, 2009-ben Kaszás Attila-díjjal jutalmazták.