Az erdélyi néptánc hagyományainak megőrzéséért és színpadra állításáért, emlékezetes koreográfiáiért, művészetoktatói tevékenysége elismeréseként Magyar Ezüst Érdemkereszttel tüntették ki Orza Călint, a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes volt táncosát, rendező-koreográfusát.
A kitüntetett 1990–2000 között volt tagja a Háromszék Táncegyüttesnek, 2003-ban Budapesten végezte a Táncművészeti Főiskolát, koreografált, rendezett, illetve társalkotóként közreműködött a csíkszeredai, székelyudvarhelyi, nagyváradi néptáncegyütteseknél, a Csíki Játékszínnél, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál, a Honvéd Táncszínháznál, a Duna Művész Együttesnél, a Magyar Állami Népi Együttesnél, az Osonó Színházi Műhelynél.
Orza Călin gyűjtőmunkájának legfőbb területe a cigány tánchagyományok, ő hívta fel a Háromszék Táncegyüttes figyelmét a sepsiszentgyörgyi Őrkőn élő cigányok tánckultúrájára, és ismertette meg ezt a hagyományt magyarországi együttesekkel, 1999-ben kezdeményezte az évente megrendezett Kommandói Cigányfolklór-tábort, melynek azóta is művészeti vezetője, oktatója. Készülő munkája, a Háromszéki cigány tánchagyományok című kötet ez év végén jelenik meg Kovászna Megye Tanácsának támogatásával.
2005-ben az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Kacsó Sándor-díjjal tüntette ki Orza Călint, nemrég a kolozsvári magyar konzulátuson vette át a Magyar Ezüst Érdemkeresztet.