Lövedékrobbantás

2012. november 9., péntek, Közélet

Ma délelőtt tíz órakor robbantják fel a sepsiszentgyörgyi lőtéren azokat a különféle lövedékeket, amelyeket az elmúlt negyedév során találtak Háromszék területén, szám szerint 89 golyót, kézigránátot, ágyúlövedéket.

A tűzoltóság ismételten felhívja a lakosság figyelmét, amennyiben ilyen, a háborúból maradt lövedéket találnak – földművesmunkák közben, még inkább épületek alapjának ásásakor, de olykor régi házak bontásakor is kerülnek elő –, azonnal hívják a 112-es számot, a lövedéket ne próbálják elmozdítani, és legfőképp, akármennyire súlyos legyen is, ne szállítsák az ócskavastelepre.(vop)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 579
szavazógép
2012-11-09: Közélet - :

Kétszáz éves a templom

A kovásznai belvárosi református templom alapkőletételének kétszáz éves évfordulójára emlékeznek a hét végén.
2012-11-09: Közélet - Bokor Gábor:

Meg sem hallgatták a gazdákat (Újabb tüntetésre készülnek)

Túlbuzgó hatóságok
Tettlegességgé fajult a szerdai, bukaresti gazdatüntetés. A rendfenntartókkal farkasszemet néző mezőgazdászok húzták a rövidebbet. A maszkosok úgy vélték, a tiltakozók át akarják törni a kordont, így teketóriázás nélkül fújták szembe a könnygázt az emberekkel. Pillanatokon belül prüszkölő, piros szemű tömeggé váltak a tüntetők.