A kopasz macskák a legbarátságosabbak

2013. január 8., kedd, Szabadidő

A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házi macskák a legkevésbé – állítják egy brit felmérés készítői.

Az utóbbiból, a „vegyesből”, azaz a legkevésbé kedves macskából tartanak messze a legtöbbet a szigetországban. A felmérés során tesztelték, hogy az egyes macskafajták mennyire lépnek kapcsolatba az emberrel, elrohannak-e az idegenek elől, semmibe veszik-e gazdájukat. A legkedvesebb alaptermészetűnek egyértelműen a szőrtelen szfinx macska bizonyult, amely még állatorvoshoz is boldogan ment, és a fürdetést sem rühellte. Állatszakértők szerint ennek a macskafajtának éppen a kopaszsága magyarázza emberszeretetét, mivel rá van szorulva, hogy melegen tartsák.
A felmérésen a fajtatiszta macskák bizonyultak barátságosabbnak, ami – szakértők szerint – annak lehet az oka, hogy ezeket kölyökként hosszabb időn át hagyják a tenyésztők az anyjuk mellett. A tesztelés 129 macskára terjedt ki, összesen tizennégy fajtából. Koruk pár hetestől húszéves macskamatuzsálemig terjedt. Akadt köztük, amely népes családban él, gyerekek és más állatok társaságában, és volt, amelyik kettecskén a gazdájával. A csapat „koedukált” volt, és akadtak ivartalanítottak is benne. A macskák viselkedéséről a legtöbbet természetesen gazdáik árulták el, egész sor kérdést tettek fel nekik a kérdezőbiztosok.
A szfinx egyébként szőrtelensége okán az asztmás és szőrallergiás macskarajongók körében a legkedveltebb, ezért kerülhet akár 3000 fontba is – több mint 16 ezer lejbe – egy-egy példánya.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2013-01-08: Szabadidő - :

Érzékenyebb, mint az ember ujjbegye

Az aligátorok és krokodilok állkapcsának vonalában elhelyezkedő aprócska dudorok érzékenyebbek, mint az emberi ujjbegy – állapították meg amerikai kutatók.
 
2013-01-08: Szabadidő - :

Az ősi Egyenlítő pontos helye

Kanadai kutatók fosszíliák segítségével az ősi Egyenlítő pontos helyét állapították meg, szerintük négyszázötvenmillió évvel ezelőtt, az ordovíciumban Grönland északi részén, Manitobán (Kanada), Utah és Nevada államon át vezetett. A Nyugat-ontariói Egyetem tudósai vizsgálataikról a Geology folyóiratban számoltak be.