Madarak téli eledele

2013. február 27., szerda, Szabadidő

Az Illyefalvi Kádár István bennválóján télen terített asztalra találnak a verebek, zöldikék, sármányok, erdei és fenyőpintyek, a ház ablaka előtt függő madáretetőt cinegék járják napestig. Kép és szöveg: Kelemen László

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 507
szavazógép
2013-02-27: Szabadidő - Iochom István:

A nyulak szerelmese

Pârgariu Péter a Bákó megyei Újfaluban csángó magyar családban született, 1975-től él Kézdivásárhelyen, előbb a csavargyárban segédmunkásként, majd tizennyolc esztendeig a szigetelőgyár szerszámműhelyében dolgozott. Gyermekkorában postagalambokat, majd nyulakat nevelt.
2013-02-27: Riport - Kisgyörgy Zoltán:

Ünnep előtt Gidófalván

A mindennapok gondjai közepette itt valamiképp hamarabb érzik március 15. közeledtét. Van ennek oka: a 165 évvel ezelőtti szabadságharc ugyan­is több szállal kötődik Gidó­falvához, mint megannyi más háromszéki településhez, no meg annak költője 190 évvel ezelőtt született, Petőfi-évben járunk.