Ferenc pápa nem fizet prémiumot
A Vatikánt is érintő gazdasági válságban Ferenc pápa úgy döntött, nem fizeti ki a pápaválasztáskor szokásos bónuszt a Vatikán dolgozóinak, hanem odaadja a szegényeknek.
Ferenc pápának több mint négymillió eurót kellett volna kifizetnie a pápai állam dolgozóinak, akik a vatikáni hagyomány szerint az apostoli szék megüresedésekor és az új pápa megválasztásakor is prémiumot kapnak, egyebek között az ilyenkor végzett többletmunka miatt. 2005-ben, amikor II. János Pál halálakor megüresedett az apostoli szék, a csaknem négyezer vatikáni dolgozó fejenként ötszáz eurót kapott. Alig három héttel később, XVI. Benedek megválasztásakor fejenként további ezer eurót kaptak. A prémium éppúgy érintette a vatikáni csendőrség tagjait, mint a Vatikáni Múzeum dolgozóit.
Soros György halálhírét keltette a Reuters
A 82 éves Soros György magyar származású amerikai befektető halálhírét keltette az interneten a Reuters hírügynökség: véletlenül pár percig látható volt oldalukon a vélhetően előre megírt nekrológ, több mint ezren lájkolták is, mielőtt visszavették. A cikk címében és leadjében is XX-szel és XXX-szel helyettesítették Soros halálának dátumát és életkorát, vagyis egyértelműen egy előre megírt szövegről van szó. A Reuters a Twitteren később azt írta, véletlenül tették ki a nekrológot, de gyorsan le is vették azt. A 82 éves közgazdász köszöni, jól van. Soros György magyar származású amerikai üzletember, befektető, közgazdász a New Yorki-i Soros Fund Management elnöke 1930-ban született. Azzal vált híressé, hogy 1992-ben az úgynevezett „fekete szerdán” masszív spekulációval kiütötték az angol fontot az akkori európai átváltási mechanizmusból.
A Stonehenge új titkai
A Stonehenge környéke az eddig véltnél ötezer évvel korábban, már 9500 esztendővel ezelőtt lakott volt – állítják brit régészek. A kettős kőtömbkörtől másfél kilométerre folyó ásatások során kerültek elő olyan leletek, amelyek egyértelműen bizonyítják, hogy időszámításunk előtt 7500 táján már éltek a vidéken emberek. A településükről előkerült tárgyak szénizotópos kormeghatározása azt mutatja, hogy időszámításunk előtt 7500-től egészen 4700-ig jelen voltak emberek a környéken. Mindez azt jelenti, hogy már a középső kőkorszakban lakott volt a terület, és az akkori emberek emelték az első kőművet a későbbi Stonehenge helyén. Pár ezer évvel később az újkőkori emberek váltották fel őket, illetve olvadtak velük egybe. David Jacques, az ásatás vezetője szerint a Stonehenge-re úgy kell tekinteni, mint kultúrák egybeforrásának helyére – adta hírül a The Daily Telegraph.