MINÉL KÉSŐBB, ANNÁL JOBB. Összedugta a fejét Călin Popescu Tăriceanu és Mircea Geoană, s azon tanakodik, hogyan lehetne a helyhatósági választásokat májusról őszre halasztani, a parlamenti választásokkal egy időben megtartani. Döntés még nem született, de ami késik, nem múlik. (Evenimentul zilei)
MENNI KELL. A kormány főtitkársága megtette az első lépést, hogy az állami protokollalap villáiban élő és igen alacsony házbért fizető SZDP-s vezetőket kilakoltassa. Többek között Mircea Geoană, Mihai Dancu, Dan Iosif családja kapott felszólítást, hogy hagyja el a lakásokat. (Cotidianul)
ATOMVÁD. Súlyos gyanút fogalmazott meg a volt szovjet utód- és csatlósállamok egy részével, köztük Romániával kapcsolatban Mohamed el-Baradei, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója. El-Baradei úgy véli, a volt szovjet államok egy részében — Kazahsztánban, Üzbegisztánban, Ukrajnában, Romániában — radioaktív anyagokkal való üzérkedés folyik, ami komoly veszélyt jelent. A főigazgató attól tart, hogy az al-Kaida terrorista hálózat nukleáris vagy radioaktív anyagokkal merényletre készül, s ehhez az ,,alapanyagot" az említett országokból szerzik be. A főigazgató információi szerint voltak már kísérletek a radioaktív anyagokkal való üzérkedésre, évente több száz embert le is tartóztatnak emiatt. Természetesen, a román hatóságok tiltakoznak a gyanú ellen, Zsombori Vilmos (a román hírközlő szervekben domnul Vilmos), a Nukleáris Tevékenységeket Felügyelő Országos Bizottság vezetője azt állította: nincs információjuk arról, hogy Románia a radioaktív anyagok tranzitországa lenne. (România liberă)
A KORMÁNY A HIBÁS. A Román Nemzeti Bank elemzői szerint a kormány a felelős az infláció mesterséges és rendkívüli növekedéséért. Mivel a közalkalmazottak fizetése nagy iramban nő, a privát szektor is kell hogy kövesse a béreket, rákényszerítve a munkaadókat egy nem vállalható béremelésre, ami drágulást eredményez (Adevărul).
EGYRE KEVESEBB A MAGYAR ORVOS. Az erdélyi magyarok egyre kevésbé fordulhatnak anyanyelvükön orvosukhoz. Az évtizedek óta tartó elvándorlás és a magyar tannyelvű orvosképzés korábbi hanyatlása miatt drámai módon megfogyatkoztak a magyar orvosok Erdélyben. Főleg az elmúlt évtizedben jóval magasabbá vált az elvándorlás az orvosok körében. Akkor is, most is, az első helyen állnak az orvosok azok között, akik elhagyják a szülőföldjüket. Ez adott helyzetben már 80—90 százalékosra növekedett néhány éve — mondta dr. Ábrám Zoltán egyetemi tanár. (Duna TV)