Jótékonysági koncerttel segíti Kóbor János és az Omega együttes a bátaszéki Nagyboldogasszony templom helyreállítását. A rockoratóriumot augusztus 17-én a templomban mutatják be.
A bátaszéki származású Kóbor János elmondta: az oratórium zeneileg a barokk egyházi stílus felé nyit, és a hard rock helyett a meditatív, „pink floydos” vonal érvényesül benne. A templomokhoz méltó kompozíció készül, de közben rockzene marad – mondta, hozzátéve, hogy nem mellőzik majd az Omega-koncerteken jól ismert lézeres látványelemeket sem. „A produkció iránt már most komoly érdeklődés mutatkozik Oroszországból, Németországból és a környező országokból is” – jelezte a rockzenész, aki májusban magas orosz ortodox egyházi elismerésben részesült.
A bátaszéki római katolikus templom életveszélyessé vált tornyának sisakját ez év április elején bontották le, majd a tornyot ideiglenesen lefedték. Az 1899 és 1903 között épült templom toronysisakjának bontásánál több olyan elemet találtak, amelyen az egykori építtetők neve olvasható. Azt az épületelemet, amelyen Kóbor János egyik felmenőjének neve szerepel, a város a rockzenésznek ajándékozta.