Táborozók csapata, közel százharmincan gyűltek össze a hét elején Benedek-mezőn, ahol immár tizenegyedik alkalommal kapcsolódhatnak ki, töltődhetnek fel élményekkel, és fűzhetik szorosabbra a baráti szálakat mozgássérültek és kísérőik. A Romániai Máltai Segélyszolgálat szervezte, egyhetes programsorozat népszerűségét jól jelzi, hogy idén négy országból érkeztek Háromszékre mozgássérült fiatalok.
Szentmisével kezdődött tegnap délben a mozgássérültek tábora, s miként igazi nagy családokban szokás, kicsik és nagyok egymást segítve, kiegészítve közösen tevékenykednek azért, hogy vasárnap reggelig mindenki valóban jól érezze magát. Közös erővel készült el a tegnapi ebéd is, a tartalmas bablevest és az azt kísérő illatos fánkot a napi szolgálatosok kínálták.
Ismereteink szerint ez az egyetlen olyan tábor, mely a természetben, nem pedig szanatóriumi környezetben zajlik, és erre nagyon nagy az igény – fejtette ki Tischler Ferenc. A segélyszolgálat országos ifjúsági vezetője szerint híre ment rendezvényüknek, így idén nagyváradi, marosvásárhelyi, nagyenyedi, kolozsvári, Hargita megyei és háromszéki ifjak mellett Németországból, Magyarországról és Kárpátaljáról érkeztek vendégek Benedek-mezőre. A legifjabb táborlakó egyesztendős, a legidősebb kísérő pedig 55 éves.
A tábor témája ezúttal a humor, a résztvevőket fellépők szórakoztatják majd, de kiscsoportos foglalkozásokon is feladat lesz egy-egy vidám jelenet begyakorlása, bemutatása – ismertette a tervezett programok kapcsán Józsa Csaba szervező. A visszajelzések alapján emellett ötven mozgássérült sorstársa számára változatos kézműves-foglalkozásokat szervezett, a fiatalok a bőrfaragást és az agyagozást egyaránt kipróbálhatják, és dolgozhatnak csuhéval is. Része továbbá a foglalkozásoknak a sportnap – célja a versenyszellem erősítése –, a lovaglás és a tánc, valamint az elmaradhatatlan kiruccanás a Szent Anna-tóhoz. A foglalkozások némelyike vegyes csoportokban zajlik majd, tolmácsok bevonásával, a nyelvi korlátok áthidalása a legkisebb akadály a táborlakók számára – vélekedett Tischler Ferenc. Alpolgármesterként arra biztatta a résztvevőket, legyenek partnerei Sepsiszentgyörgy önkormányzatának, észrevételeikkel segítsék munkájukat, hogy még akadálymentesebbé tegyék a megyeszékhelyet.
Az idei tábor költségeinek felét a máltai segélyszolgálat biztosította, a fennmaradó részt pályázatokból, az etnikumközi hivatal, a megyei ifjúsági és sportigazgatóság, valamint a helyi és megyei önkormányzat hozzájárulásával sikerült előteremteni.