A visszaszolgáltatási folyamat körül adódó nehézségekről, az Angustia Egyesület gondjairól, a polgármesteri hivatalok alkalmazottjainak fizetéséről esett szó a felső-háromszéki polgármesterek tegnapi, gelencei találkozóján, amelynek házigazdája Cseh József községgazda volt. A találkozón részt vett Tamás Sándor, a megyei tanács elnöke, Henning László, a megyei önkormányzat alelnöke, Ambrus Attila, az Adó- és Pénzügyi Hivatal megyei igazgatója és Fejér László Ödön parlamenti képviselő.
Varga Attila, Esztelnek polgármestere, az Angustia Egyesület elnöke közölte: a tizenkét alapító tag közül öt – Gelence, Kézdialmás, Csernáton és Torja község, valamint a megyei tanács – nem fizette be a rá eső részt, ezért az iroda alkalmazottjai másfél hónapja nem kaptak fizetést. Fennáll a veszély, hogy – ha továbbra sem fizetnek – lakat kerül az irodára. A meghirdetett pályázatokra egyébként e hónap végéig várják a jelentkezőket.
A visszaszolgáltatási folyamat befejezését szabályozó törvény kapcsán több községvezető a legelők és erdők tulajdonba helyezése során felmerült nehézségekről számolt be. Pontos kimutatást kell készíteni arról, hogy mekkora területre van birtoklevél, és mekkora a kimérhető terület. Az sem tiszta, hogy mit ért a törvényhozó a tartalékföld alatt – vetette fel Balogh Tibor, Kézdiszentlélek polgármestere. Dimény Zoltán berecki elöljáró azt fejtette ki, hogy a község tulajdonát képező legelőket nem osztja majd ki, inkább erdőt mérnek ki a jogosultaknak. A legnagyobb gond a községi legelőkkel adódik – jelezték többen is.
A közhivatali állások számát szabályozó sürgősségi kormányrendelet alkalmazásáról szóló vita során Tusa Levente, Szentkatolna polgármestere arról beszélt, hogy a hivatalban hivatalosan huszonöt állás szerepel, de csak tizenhárom betöltött, és ha még két személyt felvennének, a pénzügyi keret számukra nem lenne biztosított. A törvény csapdája, hogy adott ugyan a lehetőség új munkatársak alkalmazására a be nem töltött állásokra, de erre nincs meg a pénzügyi fedezet.