Belföldi hírek

2013. augusztus 7., szerda, Belföld

Adócsalásra buzdító elképzelés
Călin Popescu Tăriceanu bírálja, hogy a kormány növelni szándékszik az ingatlanok bérbeadása utáni adót a kenyér áfacsökkentésének ellensúlyozására. A volt miniszterelnök súlyos adópolitikai hibának tartja a tulajdonok felüladóztatását. „Ez a fajta politika éppen arra a mentalitásra vall, mely a javakkal vagy valamilyen tulajdonnal rendelkezőket szándékszik büntetni.

Más szóval: mi elriasztjuk az embereket a vagyonszerzéstől, a segélyezettek államát akarjuk kialakítani” – fogalmazott a volt miniszterelnök, hozzátéve: „Arra szólítom fel összes kollégámat, helyezkedjenek elvi álláspontra ebben a kérdésben. Különben fennáll a veszély, hogy visszatérünk egy olyan rendszerhez, amelyben létezik egy bizonyos százaléknyi adófizető, a többiek pedig kihúzzák magukat az adózás alól, mert az adóhatóság képtelen betartatni velük a törvény szigorát.” Tăriceanu szerint az áfacsökkentés nem fogja mérsékelni az adócsalást a malomiparban.

Az orvosok szerint diszkriminatív
„Az orvosok fizetéskiegészítésének törvénytervezete hiábavaló diszkriminációhoz vezet a kórházak alkalmazottjai között, mivel a magánpénzek csak bizonyos orvoskategó­riákhoz jutnak el, a csapat más tagjai majdnem semmit sem kapnak” – nyilatkozta Gheorghe Borcean, a Román Orvosi Kamara alelnöke. Bírálta a kezdeményezést a Romániai Egészségügyi Szolidaritás Szövetség is, mely szerint a tervezet inkább a többletadózás szándékát „rejti”, és nem az a célja, hogy növelje a betegek és az alkalmazottak elégedettségét. A szakszervezet szerint a páciensek által kifizetett összeg 49,5 százaléka jut csak az alkalmazottaknak, a többi az államkasszát gyarapítja. Az orvosok fizetéskiegészítésének törvénytervezete szeptember elsejéig van közvitán.

Elégetett olajfestmények nyomai
Legalább három olajfestményt égetett el az a nő, aki az egyik gyanúsítottja a tavalyi rotterdami festménylopási ügynek – áll abban a közleményben, mely a Nemzeti Történelmi Múzeum szakértői vizsgálatának eredményét ismerteti. A bukaresti múzeum szakemberei megvizsgálták azokat a hamumaradványokat, amelyeket a rendőrség az egyik gyanúsított édesanyjának kályhájában találtak. A szakértői vizsgálat azonban nem tudta megállapítani, hogy milyen festmények váltak a tűz martalékává. Tavaly három férfi a rotterdami műcsarnok­ból hét nagy értékű – 18 millió euróra bebiztosított – fest­ményt lopott el, egyebek között Picasso-, Matisse-, Monet- és Gauguin-műveket. A festményeket azóta sem sikerült megtalálniuk a hatóságoknak. A három gyanúsított, valamint a festmények eladásában később segédkezni próbáló férfi és a nő ellen július közepén emelt vádat a szervezett bűnözés elleni ügyészség. A vádhatóság januárban vette őrizetbe őket, az ellenük indított per augusztus közepén kezdődik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 9
szavazógép
2013-08-07: Közélet - :

Nem lehet ország az országban

Traian Băsescu úgy véli, a Victor Ponta vezette kormány rendkívüli lehetőséget szalasztott el arra vonatkozóan, hogy már idén végrehajtsa a közigazgatási reformot az új régiók létrehozásával. Az államfő újfent elutasította a magyar többségű, az egykori Székelyföld határai mentén kialakítandó régió létrehozását, az autonómia fogalmát most is ferdítve értelmezve. A Magyar Polgári Párt egyik vezetője és Dorin Florea marosvásárhelyi polgármester is ellentmond az államfőnek.
 
2013-08-07: Belföld - :

Hírsaláta

LESZEREPELTEK. Brüsszelbe hívták a román pénz­ügyi és gazdasági élet felelőseit, inkább beszélgetésre, mint jelentéstételre – mondta el Bogdan Chirieac az Antena3 televíziónak. Liviu Voinea, Eugen Teodorovici és Georghe Gherghina, a hazai szakértők igencsak leszerepeltek brüsszeli tárgyalópartnereik előtt. Nem kerülhetett sor az érdemi megbeszélésre, mert a román hivatalosságok összekaptak a számokon, végül Gherghina egyedül állt a bizottság elé, de kiderült, nem tud angolul. Végül is a brüsszeliek velősen fogalmazták meg véleményüket: kevés ember ért a gazdasághoz Romániában, szerencsétlenségünkre az sincs a teremben.