A magyar dráma napjáról emlékezik meg díjátadással egybekötve a Színházi Dramaturgok Céhe, valamint az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI) ma a budapesti Katona József Színház Kamrájában. A magyar dráma napját Madách Imre Az ember tragédiája című művének 130 évvel ezelőtti, 1883. szeptember 21-i ősbemutatójára emlékezve 1984 óta rendezik meg, hogy ráirányítsák a figyelmet a magyar drámairodalom értékeire, és új művek születését ösztönözzék.
A magyar dráma napján, szombaton este nyolc órakor kezdődő ünnepi összejövetelen átadják a dramaturg céh által évente odaítélt Az évad legjobb magyar drámája díjat, a Szép Ernő-jutalmat és a Bálint Lajos-vándorgyűrűt. Az évad legjobb magyar drámájáért járó díjat az idén titkos szavazással Mikó Csaba Apátlanok című műve nyerte el. Az író húga alapította Szép Ernő-jutalomban az idén hárman részesülnek: Fejes Endre életművéért, Borbély Szilárd eddigi drámaírói munkásságáért, Jeles András pedig eredeti világlátású színpadi szövegeiért nyerte el az elismerést. A Bálint Lajos-vándorgyűrűt – amelyet egyik évben színházi titkár, másik évben pedig dramaturg kap – az idén Gyarmati Kata dramaturg nyerte el titkos szavazatok alapján.
Nyílt napot tartanak ma a Nemzeti Színházban: épületlátogatás, jelmezpróba, koncertek, bábszínházi előadások, valamint a Zűrzavaros éjszaka és a Vitéz lélek című készülő produkció nyílt próbája várja a közönséget. A magyar dráma napjára jelenik meg a Nemzeti Színház művészeti folyóiratának első száma: a Szcenárium című lapot a teátrum szombati nyílt napján mutatják be. Bródy Sándorra emlékezik a Vígszínház vasárnap a Pesti Színházban, ahol a 150 éve született író A dada című művét felolvasó színházi formában mutatják be.
A ma született címmel tartanak születésnapi beszélgetést Pintér Bélával a magyar dráma napján: a drámaíró-színész-rendezővel Till Attila beszélget az Átrium Film-Színházban. Pintér Béla sokoldalú színházi alkotó, az egyik legsikeresebb alternatív színházcsináló ma. Célja, hogy társulatával együtt, a társadalom és saját személyének kritikus-ironikus megfigyelései alapján, a klasszikus drámai hagyományra épülő, eredeti, kortárs, a mai magyar társadalmat érintő, egyszerre megrázó és szórakoztató színpadi műveket hozzon létre. Pintér Béla sajátos szürreális világa és nyelvezete a valóság és az álom, az autentikus és a giccs elegyéből, valamint a magyar népi kultúra egyes elemeiből épül fel. Sikereiknek köszönhetően társulatát ma az egyik legjelentősebb és leginvenciózusabb színházi alkotóműhelyként tartják számon Magyarországon és külföldön is. A beszélgetés alkalmával a közönség megismerheti az író véleményét a tavasszal megjelent, fordulópontot jelentő, első gyűjteményes kötetéről, amely nyolc színdarabot tartalmaz, illetve hallhat az idén fennállásának 15. évfordulóját ünneplő Pintér Béla és Társulata múltjáról és jövőjéről.
Sepsiszentgyörgyön a magyar dráma napján nincs színházi rendezvény.