ÁtalányadóTiltakozás az újabb teher ellen

2013. szeptember 25., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Kis- és középvállalkozások bezárását eredményezheti a kormány tervezett intézkedése, mellyel jövő év elején ismét bevezetnék az átalányadót – ismertette álláspontját a korábbi tapasztalatok alapján Édler András, a háromszéki kereskedelmi és iparkamara elnöke. Fejér László Ödön RMDSZ-képviselő sem ért egyet az újabb adóteherrel, és sérelmezi, hogy a tervezet által érintett ágazatokban tevékenykedőkről azt feltételezik, nem tisztességesek.
 

Mint arról korábban beszámoltunk, az autókarbantartás és -javítás, turizmus és vendéglátóipar esetében vetnének ki átalányadót 2014. január elsejétől. Fejér László Ödön – aki a megyei kereskedelmi kamara vezető­ta­nácsának is tagja – hangsúlyozta, amennyi­ben az érintett területeken tevékenykedők nem fizetnek profitadót, nem azzal egyenértékű, hogy csalnak, inkább arra utal, hogy a gazdaság nem működik. Újabb adóteher helyett gazdaságélénkítő programokat kellene foganatosítania a kormánynak, ígéreteit betartania, például megépíteni az autópályát, hogy fel­pörögjön a turizmus, így lenne nyereség is, ami után adózzanak a vállalkozók – fejtette ki a háromszéki parlamenti képviselő. Vállal­kozóként úgy látja, minden újabb adónem a feketegazdaságot erősíti.
A megyei kereskedelmi és iparkamara a következő időszakban az érintett ágazatok helyi, szakmai szervezeteinek képviselőivel konzultál a tervezetről. Nem lehet úgy egészséges gazdaságot teremteni, ha félévente változik az adórend – szögezte le Édler András. – Rossz az a mentalitás, hogy ebben az országban mindenki csaló. Ha tényleg így van, akkor miért nem működnek az ellenőrző szervek hatásosan? – vetette fel. A törvénymódosítások és az újabb adónemekre vonatkozó elképzelések tulajdonképpen azt tükrözik, az állam nem bízik a saját ellenőrző szerveiben – s ha így van, talán meg kellene szüntetni azokat – vélekedett.
Édler András emlékeztetett, a korábban bevezetett átalányadó 150 ezer cég csődjét eredményezte. Amennyiben nem teszünk ellene, mi is bűnrészesek leszünk abban, hogy ötvenezer vállalkozás megszűnik. Mint mondta, előfordulhat, hogy bizonyos helyzetekben megéri az átalányadót választani, de hagyni kell, hogy erről a vállalkozó döntsön.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 712
szavazógép
2013-09-25: Pénz, piac, vállalkozás - Ferencz Csaba:

Inkubátorház a szociális gazdaságért (Hátrányos helyzetűek integrációja)

A hátrányos helyzetűek munkaerő-piaci integrációját, illetve az úgynevezett szociális gazdaság megerősödését szolgáló regionális inkubátorház nyílt Sepsiszentgyörgyön. Az uniós projekt részeként megvalósított létesítmény célja, hogy minél több fogyatékkal élő, nagykorú(vá lett) árva, roma nemzetiségű és minimálbérrel dolgozó számára munka-, illetve vállalkozási lehetőséget teremtsen.
 
2013-09-25: Pénz, piac, vállalkozás - Demeter Virág Katalin:

Változó munkaügyi rendelkezések (Munkaerőpiac)

Módosult a vonatkozó jogszabály, így a munkaadóknak rövidesen új előírásokhoz igazodva kell tájékoztatniuk a szakhivatalokat állásajánlataikról. A Hivatalos Közlönyben július végén közzétett rendelkezés értelmében a meghirdetett szabad állások elfoglalásának időpontjától számítva egy nap áll majd a vállalkozások, intézmények rendelkezésére, hogy bejelentsék azt.