Nemzetközi sport

2014. február 10., hétfő, Sport

Második a magyar válogatott
Hét góllal győzött a magyar férfi vízilabda-válogatott az Egyesült Államok legjobbjai ellen a 8. Volvo Kupa befejező napján Szolnokon, ezzel a szerbek mögött a második helyen zárta a négycsapatos tornát. A Tiszaligeti Vízilabda Arénában a magyar nemzeti együttes villámrajtot vett, és 4–0-ra elhúzott.

  • A Svéd Rali győztese
    A Svéd Rali győztese

 Az amerikaiak a második negyed elején tudták először bevenni Lévai Márton kapuját, ám a „becsületgólra” újabb gólzápor volt a válasz. A nagyszünetig 7–1-re húzott el Benedek Tibor szövetségi kapitány legénysége, amelyben ezúttal a fiatalok vitték a prímet, a tavaly nyáron Barcelonában világbajnokságot nyert csapatból ezúttal csak öten kaptak szereplési lehetőséget a szakvezetőtől. Az amerikaiak a harmadik negyedben tartották a lépést a magyarokkal, a befejező játékrészben azonban hétgólosra hízott a különbség, majd Salamon Ferenc emberelőnyös találatával alakult ki a 12–5-ös végeredmény. A 2014-es Volvo Kupa végeredménye: 1. Szerbia 3 győzelem, 2. Magyaror­szág 2 győzelem, 3. Németország 1 győzlem, 4. Egyesült Államok 0 győzelem.

Zaklatták Wiggins családját
Bradley Wiggins, a 2012-es Tour de France győztese elárulta: miután Lance Armstrong tavaly januárban beismerte, hogy pályafutása során doppingolt, a gyerekeit zaklatni kezdték, s ez odáig fajult, hogy végül új iskolába kellett őket íratnia. A pályán, illetve országúton összesen négyszeres olimpiai bajnok brit kerekes azt mondta, társaik a fiától és lányától is azt kérdezgették, apjuk vajon ugyanúgy tiltott szerekkel élt-e, mint az amerikai sztár, akit megfosztottak többek között franciaországi sikereitől is. A Tour-győzelmem mindent megváltoztatott – nyi­latkozott spanyolországi edzőtáborában Wiggins. – Amikor elmentem otthonról, alig ismert valaki, amikor hazaérkeztem, egy hé­tig én voltam az ország leghíresebb embere. Ez természetesen a családomat is érintette, aztán jött a dolog Lance Armstronggal... A gyerekeimet elkezdték csúfolni az iskolában. Hozzátette: végül nem volt más választása, mint hogy Bent és Isabellát másik iskolába írassa. A 33 éves kerékpáros első britként nyerte meg a világ legpatinásabb háromhetes körversenyét, a Tour de France-t.

Latvala nyerte a Svéd Ralit
A finn Jari-Matti Latvala nyerte a Svéd Ralit, a világbajnoki sorozat második versenyét, és összetettben is vezet. Eredmények (24 gyorsasági, 328,94 km mért szakasz): 1. Jari-Matti Latvala, Miikka Anttila (finnek, VW Polo) 3:00:31.1 óra, 2. Andreas Mikkel­sen, Mikko Markkula (norvég, ír, VW Polo) 53.6 mp hátrány, 3. Mads Östberg, Jonas Andersson (norvég, svéd, Citroën DS3) 59.5 mp hátrány. Az összetett állása két futam után (még 11 van hátra): 1. Latvala 40 pont, 2. Sébastien Ogier (francia, VW Polo) 35 pont, 3. Östberg 30 pont.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 525
szavazógép
2014-02-10: Sport - Tibodi Ferenc:

Kettőből kettő (Kosárlabda, Női Nemzeti Liga)

A megyeszékhelyi Sepsi-SIC megnyerte mindkét hét végi mérkőzését, miután szombaton Kolozsváron, majd vasárnap Szatmárnémetiben is magabiztosan diadalmaskodott. Ennek a két sikernek köszönhetően a Zoran Mikes által irányított együttes pár nap erejéig a harmadik helyet foglalja el a tabellán. Mindkét mérkőzésről igazolatlanul hiányzott Gabriela Cursaru, aki a csapat engedélye nélkül hagyta el a zöld-fehéreket.
 
2014-02-10: Kultúrkert - :

Fények és árnyékok között (Színházi tükör)

Victor Ioan Frunză rendező a hazai színpadok egyik legelismertebb művésze, magyar és román színházi berkekben egyaránt. Jelenleg Tennessee Williams Macska a forró bádogtetőn című darabjának színpadra állításán dolgozik a Tamási Áron Színház társulatával, a bemutatóra a tervek szerint március 2-án kerül sor.