Iron Maiden-koncert Budapesten

2014. február 12., szerda, Magazin

Ismét Magyarországon ad koncertet minden idők egyik legfontosabb heavy metál zenekara. Az Iron Maiden négy év szünet után, június 3-án lép fel a Papp László Budapest Sportarénában, a még 2012-ben indult turné, a Maiden England részeként.
 

„Szeretünk a magyar rajongóinknak játszani, akik mindig kitörő örömmel fogadnak bennünket, ezért akartunk mindenképpen egy bulit nekik is, mielőtt a turné idén véget ér. Bár a Maiden England-koncertkörút nagyrészt az 1988-as Seventh Son of a Seventh Son-turné anyagán alapul, a 2014-es fellépésekre változtatunk egy kicsit a dalok összeállításán, hogy jobban lefedjük a nyolcvanas éveket, mert valószínűleg most játsszuk ezeket a számokat utoljára élőben” – hangsúlyozta Bruce Dickinson énekes.
Az ideiek az utolsó állomások a Maiden England-turnén, amely 2012 júniusában kezdődött az Egyesült Államokban, folytatódott Európában és Latin-Amerikában. A zenekar játszott Brazíliában a Rock In Rio Fesz­tiválon, 60 ezres közönség figyelte az Iron Maident Chilében, a santiagói nemzeti stadionban, 95 ezer né­ző a Donington Parkban. A Maiden England-turné július 5-én fejeződik be az angliai Knebworth-ben, a So­nisphere Fesztiválon. A rocktörténelem kelet-londoni nehézfiúinak ed­digi tíz magyarországi fellépése közül az utolsó 2010-ben a Sziget Fesztiválon volt. Az első még 1984-re nyúlik vissza, amikor a néhai Bu­dapest Sportcsarnok parkolójában csaknem 50 ezer rajongó előtt zenéltek a Powerslave-turné keretében.
A 18. századi kínzóeszközről elnevezett együttest 1975 karácsonyán alapította Steve Harris basszusgitáros, több tagcsere után a klasszikus felállás 1982-re alakult ki. A Maiden 1982 és 1986 között ért fel a csúcsra, amikor gyakorlatilag folyamatosan úton volt a The Number of the Beast, a Piece of Mind és a Powerslave albumturné okán. A frontember Bruce Dickinson 1993-ban elhagyta a zenekart, őt öt éven át Blaze Bayley próbálta pótolni. A válságkorszak az időközben négy szólólemezt készített Dickinson visszatérésével fejeződött be 1999-ben, azóta az Iron Maiden töretlen népszerűséggel alkot és turnézik. A legutóbbi – sorrendben tizenötödik – stúdióanyag 2010-ben jelent meg The Final Frontier címmel.
A csapatban Dickinson és Harris mellett Dave Murray (gitár), Adrian Smith (gitár), Janick Gers (gitár) és Nicko McBrain (dob) szerepel. A csak­nem 40 éves zenekar talán legemblematikusabb figurája a hetedik „tagnak” számító, Eddie nevű rémalak, amely rendre feltűnik a színpadon például fáraóként, 19. századi brit katonaként, múmiaként vagy kény­szerzubbonyos, négy-öt méter ma­gas őrültként. Emellett szerepel valamennyi lemezborítón, amelyeket hagyományosan valamiféle horrorisztikus rajz díszít. Az Iron Mai­dent 2005-ben beiktatták a hollywoodi RockWalk halhatatlanjai közé, eddig több mint 100 millió lemezt adtak el.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 471
szavazógép
2014-02-12: Életutak - B. Kovács András:

Vándorszékely hazatalál – Egy ragaszkodás története (21.)

Sorozatunk ezen részében a külföldi munkavállalási próbálkozásokról mesél a narrátor, Boldizsár Béla, e lehetőséget a nyári hónapokban nem lehetett kihagyni, rá is szorultak. Aki a családjából egész brigádot tud kiállítani, persze, előnyt élvez.
 
2014-02-12: Magazin - :

Készülnek az Oscar-jelöltek a díjátadóra

Julie Delphy bevallotta, fogalma sincs, mit vesz majd fel, Matthew McConaughey pedig csak Tom Hankset hiányolta az amerikai filmakadémia hivatalos ebédjéről a hollywoodi Beverly Hills Hotelben hétfőn összegyűlt több mint 150 Oscar-jelölt közül.