Beiratkoztak a hatévesek

2014. március 25., kedd, Közélet

A megyében meghirdetett közel kétezer-ötszáz előkészítő osztályos helyből az első szakaszban kétezerszázat elfoglaltak, ebben az időszakban a szülők 98 százalékának sikerült abba az iskolába íratniuk gyermeküket, amelyet elsőként jelöltek meg. A beiratkozás második szakasza ma kezdődik és április 4-ig tart.
 

  • Az alsócsernátoni Végh Antal Általános Iskola várja az újoncokat. Albert Levente felvétele
    Az alsócsernátoni Végh Antal Általános Iskola várja az újoncokat. Albert Levente felvétele

Az előző két esztendőhöz képest idén több olyan gyermeket íratnak be előkészítő osztályba, aki csak tanévkezdés után tölti be a hat évet, ami annak is köszönhető, hogy 2008. szeptember 1. és december 31. között kétszer annyian születtek, mint 2006 és 2007 azonos időszakában. A beiratkozás első szakaszában ebből a korosztályból 266 gyermek iskolaérettségét mérték fel és hagyták jóvá, hogy ősztől megkezdhesse az előkészítőt. A magyar tannyelvű osztályokban a helyek 86, a román osztályokban pedig 80 százaléka telt be. Városon 979 gyermeket írattak be, falun 1126-ot, ebből 79, illetve 97 százalék azok aránya, akik saját lakókörzetük iskolájában kezdik meg a 2014–2015-ös tanévet.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 515
szavazógép
2014-03-25: Közélet - Demeter Virág Katalin:

Megújul a vidéki áramhálózat

Hálózatfelújítást, transzformátorház-telepítést, korszerűsítést egyaránt tervez ebben az évben több háromszéki településen az áramszolgáltató megyei kirendeltsége. A beruházásokra rendelkezésre álló idei költségvetés az utóbbi négy évben a legnagyobb.
 
2014-03-25: Máról holnapra - Farcádi Botond:

Átalakulóban Európa

Megbolydult méhkashoz hasonlít mostanság Európa, az ukrán válság, a krími népszavazás nyomán szomszédunkban államhatárok módosultak, és egyre több országból érkeznek a hírek: az ott élők egy-egy közössége, mind több régió választaná az önállóság útját.