A közösségi érzés az, ami Sepsiszentgyörgyöt szerető várossá teszi – mondta a városünnepet megnyitó beszédében Antal Árpád András polgármester a zsúfolásig megtelt (a nyitókoncerten közel hétszázan vettek részt) Krisztus Király-templomban, ahol Illényi Katica és zenekara változatos műsorával indult a több mint egyhetes műsorkavalkád.
Dávid György plébános bevezető gondolataiban egy francia szerzetest idézett, aki szerint életünk bizonyos eseményeinek célja, hogy megtanuljunk szeretni, bármilyen árat is kell fizetnünk érte. Ez kell legyen a célja a rendezvénysorozatnak is: közelebb hozni egymáshoz az embereket, hogy találkozzanak, jobban megismerjék, megszeressék egymást. Az érdem pedig nem a taps, a vállveregetés, hanem az a szeretet, amellyel cselekszik az ember. Az előadók, a szervezők, a résztvevők odaadása adja a rendezvénysorozat értékét – fejtette ki a plébános.
Antal Árpád András köszöntőbeszédében egy brüsszeli útját idézte, amikor a főterén a felbecsülhetetlen értékű urbanisztikai hagyatékot csodálta meg. De az emberek magatartása, az elidegenedés miatt hiába az értékes örökség, összetartó közösség nélkül nincs értelmes élet, és ezt csak itthon, az emberek szeretetében lehet megtapasztalni – fejtette ki a polgármester, aki ezekkel a gondolatokkal kívánt tartalmas szórakozást.
A megnyitókoncerten jelen levő Zákonyi Botond, Magyarország bukaresti nagykövete rövid köszöntőjében elárulta, hogy bár sokszor járt városunkban, először vesz részt a Szent György Napokon. Ennek ellenére az idei program számára azt üzeni, hogy – akárcsak Gábor Áron óta mindig – Háromszék most is irányt mutat Magyarországnak abban (is), hogyan kell egy városnak, egy kisebb tájegységnek saját hagyományát feldolgoznia, és azt mindenki számára átélhetővé, élvezhetővé tennie.
A nyitókoncert Illényi Katica és zenekara vonzó és ugyanakkor virtuóz produkcióját hozta. A Komolyat vidáman műfaji határok nélkül című színes koncertet a műfaji és előadói sokszínűség jellemezte, hiszen világhírű (film)slágerektől Bartók-darabokig, Edit Piaf sanzonjaitól Liszt Ferenc 2. Magyar rapszódiájának sajátos előadásáig változatos repertoárnak tapsolhatott a közönség. A háromtagú kísérőzenekar mellett meghívottként öccse, a szintén hegedűs Illényi Csaba is közönség elé lépett, együttzenélésük során több ismert darab hangzott fel, Brahms egyik magyar tánca pedig humoros jelenet előadására is alkalmat adott. Sőt, a jól szórakozó közönség hangszerbemutatón is részt vehetett, hiszen a sokoldalú előadóművész egy kevésbé ismert, az elektromos hanghullámokat kézzel „irányítható” thereminen is játszott, majd a közönségből szólított fiatal közreműködőkkel bemutatta azt a hangszert, amelyen „érintés nélkül kell játszani”. A koncert során a közönség, Katica kérésére többször is kórusként kapcsolódott be a produkcióba, akárcsak a záróakkordként elhangzó közismert spirituáléba.