Majláth Attila énekes neve ismerős lehet a háromszéki olvasóközönségnek, hisz lapunkban többször is írtunk életének alakulásáról.
A kézdialmási gyermekotthonból kikerülve zenei tehetségét próbálta kamatoztatni több tehetségkutató versenyen (Megasztár, Médiabefutó), miközben ebben az embert próbáló időben igyekezett megállni a saját lábán. Munkalehetőség után kutatva, a reménytelen helyzetből kiutat keresve több mindent kipróbált itthon, Magyarországon is maga és sorstársai boldogulásáért, például jótékonysági koncerteket is szervezett a rendszerből kikerült társai megsegítésére.
Legnagyobb vágya, hogy önálló műsoraival rendezvényeken léphessen fel. Ennek érdekében az utóbbi hónapokban újabb, pörgősebb dalokkal bővítette zenei repertoárját. Az eddigi ethno-pop stílusúak mellett a régebbi dalok vidámabb feldolgozásban, ritmusosabb kivitelezésben születtek újjá bitai és kézdivásárhelyi stúdiókban. Elindultak a cigányok, Erdély felől, Kade shukar (Nagyon szép) és sorolhatnánk... – olyan zeneszámok, amelyeket érdemes meghallgatni. „Azért tartom fontosnak, hogy különböző rendezvényeken, falunapokon elénekeljem pörgősebb dalaimat is, mert ezekkel új élményeket tudok adni a hallgatóságnak. Eddig a lassúbb ritmust kedveltem, de úgy éreztem, amit megmutattam magamból, az nem fedi teljesen tehetségem. Ünnepnapokon mulatnak az emberek, és új zenei énem megnyilvánulásával szeretnék átütőbb produkciót megmutatni. A zenész egyfajta szolgáltatást nyújt a közönségnek, miközben saját életét is beleénekli a világba” – vallja Attila.
Hálás a támogatóinak, akik eddigi munkájához segítséget nyújtottak: a sepsiszentgyörgyi Dália kertészet tulajdonosának, Rendi Ferencnek, a gelencei Bingo Pékség tulajdonosának, Cseh Csabának, a lemhényi Toró Impex tulajdonosának, Pál Andornak, az illyefalvi Meotis cég tulajdonosának, Bakó Zoltánnak, a Panpacific Pékség tulajdonosának, a lemhényi Rotrans cég tulajdonosának, Barbócz Barnának és sok más jó- szándékú embernek, akk bízik benne.