Alzheimer-kórÉletmódváltással megelőzhető

2014. augusztus 14., csütörtök, Család

A szellemi leépülést eredményező betegség kialakulásában fő kockázati tényező a középkori cukorbetegség és a magas vérnyomás, az elhízás, mozgásszegény életmód, a dohányzás, a depresszió és az alacsony iskolázottság – mutatták ki a Cambridge-i Egyetem kutatói, akik szerint az Alz­heimer-kóros esetek egyharmada megelőzhető, hiszen olyan életmódbeli tényezőktől függ, amelyeken változtatni lehet.
 

Szakemberek becslése szerint több mint 106 millió Alz­heimer-kóros beteg lesz 2050-re világszerte, háromszor annyi, mint 2010-ben.
Bár nincs mód a betegség gyógyítására, tehetünk azért, hogy csökkentsük a demencia kialakulásának kockázatát idősebb korban. Ismerjük a kockázati tényezőket, amelyek gyakran szorosan összefüggenek egy­mással – hangsúlyozta Ca­rol Brayne, a Cambridge-i Egye­tem Köz­egészségügyi In­té­ze­tének professzora. Ha például a fizikai inaktivitást kiküszöböljük, csökkentjük az elhízás, a ma­gas vérnyomás és a cu­kor­be­tegség mértékét, és meg­előz­het­jük bizonyos ese­tekben a be­teg­ség kialakulását. Az egészsé­ge­sebb állapot idős korban nyert helyzet – tette hozzá.  (MTI)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 715
szavazógép
2014-08-14: Család - :

Gyermekeink

Alpár, Albis. Albert Levente felvétele
2014-08-14: Család - :

Szívritmusszabályzó génterápiával

A hagyományos pacemakerek elektromos készülékek, melyeket a mellkasba ültetnek, hogy a kóros szívritmust szabályozzák. A készülék rendszeres elektronikus jeleket bo­csát ki, hogy a szív szabályosan verjen. Kutatók dolgoznak azon, hogy a jövőben biológiai szívritmusszabályzók vehessék át a műszerek helyét akár időlegesen, akár véglegesen.