Elvégezte a végső simításokat az új választójogi törvénycsomagon a parlament szakbizottsága. Minden jel arra mutat, hogy a pártok is egyezségre jutottak annak jövő heti megszavazásáról, tehát nagyon valószínű, hogy a következő választásokon — mind a helyhatóságin, mind az általánoson — nem listákra fogunk szavazni.
A törvénycsomag vegyes módszert javasol, azaz egyéni választókerületes rendszer váltja fel a jelenlegit, amelyben a mandátumok egy részét arányosan osztják majd vissza. A képviselőháznál 70 000, a szenátusnál 160 000 főben állapították meg azt a lakosságszámot, amelyet egy honatya képvisel. Az egyéni jelöltnek az induláshoz a választókerületében élők négy százalékának támogatását kell élveznie, de nem kevesebb, mint 2000 választóét a képviselőház és 4000-ét a szenátus esetében. A választókerületek határait — a törvény elfogadása után — kormányhatározatban rögzítik.
Ha minden igaz, az új jogszabályban nem módosul a parlamenti küszöb mértéke. A bejutáshoz a pártoknak el kell érniük az öt százalékot, vagy a képviselőház esetében hat, a szenátus esetében három egyéni választókerületben az élen kell végezniük. A választási küszöb 5+3+1+1 formában működik majd, azaz egy két pártból álló koalíciónak 8, egy háromból állónak pedig 9 százalékot kell teljesítenie, az ennél többtagú szövetségeknek meg kell szerezniük a szavazatok 10 százalékát.