Kovászna is kéri az autonómiát

2014. szeptember 24., szerda, Közélet

Kovászna helyi tanácsa is napirendre tűzi azt a Székely Nemzeti Tanács által javasolt határozattervezetet, melyben kérik a Székelyföld nevű, autonóm státussal bíró régió megalakítását.
 

Az autonómiapárti határozatban kérik továbbá a kisebbségi jogok biztosítására vonatkozó nemzetközi vállalások betartását, illetve azt, hogy azokon a településeken, ahol a kisebbség részaránya meghaladja a tíz százalékot, annak nyelve is legyen hivatalos. Ha a kovásznai tanács elfogadja a határozatot, azt közlik a prefektúrával, elküldik az EU Régiók Bizottságának, az Eu­rópa Tanács parlamenti gyű­lésének, az ENSZ Emberjogi Tanácsának. Thiesz János pol­gármester elmondta, a tervezet elkészítésekor odafigyeltek a jogi procedúra betartására, így azt kifüggesztették a városházán, bárki hozzászólhat. A tervezetet mind a tizenegy RMDSZ-es városatya aláírta, a tervek szerint  az októberi ülésen szavaznak róla.
Szé­kelyföldön eddig 33 önkormányzat fogadott el hasonló határozatot. Három­széken Sepsiszent­györgy, Ba­rót és Kézdi­vásárhely mellett Vargyason, Uzonban, Kökös­ben és Kommandón mondtak igent a határozatra – tudtuk meg Gazda Zol­tántól, a Sepsiszéki Székely Tanács elnökétől.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2014-09-24: Világfigyelő - :

Több millió ukrán áttelepülhet Oroszországba

Akár 4,6 millió orosz anyanyelvű ukrán is bevándorolhat Oroszországba – mondta az orosz Szövetségi Migrációs Szolgálat (FMSZ) elnöke a Rosszijszkaja Gazeta kormánylapnak.
2014-09-24: Közélet - Hecser László:

Ingyenessé tennék a diákok ingázását

Kencse Sándor bibarcfalvi EMNP-s tanácstag szerint a Gaál Mózes Általános Iskola és a baróti tanács többet tehetne annak érdekében, hogy a falvakról ingázó diákok olcsóbban utazhassanak. Az intézmények közti összefogásban lát megoldást a Gaál Mózes Általános Iskola igazgatója, Zajzon Csaba is.