Boldog karácsonyt, Sepsiszentgyörgy!

2014. december 17., szerda, Közélet

De-hó-reme-róma – csöndült fel száz torokból a kénosi jókívánság Sepsiszentgyörgy központjában tegnap este. A Guzsalyas Alapítvány játszóházának gyermek vendégei és szüleik ismét felvonultak – zajosan – a Míves Háztól a városházáig és tovább, a György-lakig, közben szórták jókívánságaikat.

Ilyenkor, karácsony előtt, a Guzsalyasék által felelevenített regölés vonzza a kicsiket és nagyokat egyaránt. Még a közeli falvakról városi iskolába járó gyerekek is részt vettek az eseményen. Láncos bottal, zörgővel, Melkuhn Robi furulyajátékának és Fazakas Albi dobolásának ritmusára, Benkő Éva és Tóth B. Tinka vezetésével énekelve vonult fel az embersereg. A városháza előtt az alpolgármesterek – Sztakics Éva és Tischler Ferenc – fogadták a városnak szánt jókívánságokat, és jutalmazták csokival az énekeket, verseket. Aztán szokás szerint a György családhoz vonult a társaság, éneklés és köszöntő után meleg teával kínálták a gyerekeket, Teréz asszony kalácsot osztott, Zsolt a felnőtteknek mérte a forralt bort. (szekeres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 513
szavazógép
2014-12-17: Közélet - Iochom István:

Városgondnokot alkalmazhatnak Kézdivásárhelyen

Az év utolsó soros ülésén tegnap reggel Kézdivásárhely önkormányzata a napirenden szereplő valamennyi határozatot egyhangú vokssal fogadta el. Többek között jóváhagyták a városmenedzseri állás betöltéséhez szükséges szempontokat és feladatköröket.
 
2014-12-17: Közélet - :

Öten sérültek egy balesetben

Tehergépjármű és személygépkocsi ütközött tegnap délután Sepsiszentgyörgy közelében, Gidófalvánál, a település 12-es jelzésű országút felőli kijáratánál – közölte érdeklődésünkre Nicoleta Marin rendőrségi szóvivő.