Beiktatták a Rock and Roll halhatatlanjait

2008. március 12., szerda, Magazin

New Yorkban a Waldorf Astoria Hotelben 23. alkalommal iktatták be a Rock and Roll halhatatlanjait. Ezúttal Madonnát, Leonard Cohent, a Dave Clark Five együttest, John Mellencampet, a Venturest és Little Waltert érte a megtiszteltetés.

A Nagy-Britanniában élő amerikai Madonnát, az egyik legsikeresebb pop- és dance-énekesnőt napjaink nagy férfisztárja, Justin Timberlake köszöntötte a ceremónián. Leonard Cohen kanadai folkénekest és költőt az alternatív rock nagy egyénisége, Lou Reed iktatta be. John Cougar Mellencamp amerikai rockénekest, gitárost és harmonikást a szintén amerikai Billy Joel üdvözölte. A 60-as évek brit rock and roll-csapatát, a Dave Clark Five-ot Tom Hanks színész avatta, a Ventures gitárzenekar ,,szentelését" John Fogerty, a Creedence Clearwater Revival egykori frontembere, sikeres rockénekes végezte.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 457
szavazógép
2008-03-12: Magazin - x:

Tavaszi ünnepeink

A hétköznapok szürkeségébe az ünnepek hoznak színt, lélektani szempontból pedig számos más értékük is van. Egy-egy jeles nap története és megünneplése lehet nevelő hatású, buzdíthat a hagyományok ápolására, érlelheti meggyőződésünket, ösztönözhet a példát mutató elődök követésére, s életben tarthat szép, nemes vagy éppen vidám szokásokat is. Természetesen, az adott ünnep jellegétől függően.
2008-03-12: Közélet - Sylvester Lajos:

Egy vadőr kalandos élete

Zsigmond Zoltán és sokat látott járgánya
A nagybaconi Zsigmond famíliánál két téma uralja beszélgetésünket. Az egyik a társalgás szeletéből nagyobbat kanyarító gyerekek, unokák, és ezek közül is a Budapesten élő Jutka lányuk. A másik visszatérő téma a vadászat, a vadőri, vadászegyesületi teendők emléke.