Szabadlábon védekezhet Mezei János. A Marosvásárhelyi Táblabíróság kedd este elutasította a korrupcióellenes ügyészség azon kezdeményezését, hogy 30 napos előzetes letartóztatásba helyezzék Mezei Jánost. A gyergyószentmiklósi városvezető esetében a bírák mindössze 60 napos bírósági felügyeletet rendeltek el. A Magyar Polgári Párt színeiben megválasztott városvezetőt hivatali visszaéléssel és zsarolással gyanúsítja a korrupcióellenes ügyészség. (MTI)
TÁRCAVEZETŐK RÁCS MÖGÖTT. A kedden elítélt Nagy Zsolttal és Codruţ Şereşsel nyolcra emelkedett a jogerősen elítélt volt miniszterek száma. Sorin Pantiş korábbi távközlési minisztert például két ügyben ítélték el, jelenleg egy harmadik ügyben esedékes az ítélet. Ioan Avram Mureşan egykori agrárminiszter az első kormánytag, aki ellen vádat emeltek, őt 2012 májusában ítélték hét év letöltendő börtönre. Decebal Traian Remeş korábbi mezőgazdasági miniszter is három évet kapott. Relu Fenechiu egykori szállításügyi tárcavezetőre 2014 januárjában róttak ki öt év letöltendőt. Adrian Năstase egykori miniszterelnököt két ügyben ítélték el, George Copos egykori miniszterelnök-helyettes pedig négy évet kapott. Népes azoknak a tábora is, akik ellen bűnvádi eljárás folyik, és várhatóan vádat is emelnek ellenük. Csak a Microsoft-ügyben kilenc egykori miniszter neve szerepel. Különböző ügyekben vizsgálat folyik mások mellett Borbély László egykori környezetvédelmi miniszter ellen is. (Főtér)
KORRUPCIÓVAL VÁDOLT SZAKORVOS. Vádat emeltek a marosvásárhelyi korrupcióellenes igazgatóság ügyészei a korrupcióval és csúszópénz elfogadásával gyanúsított Csíki Csongor onkológus szakorvos ellen. A vád szerint 2011 és 2014 között orvosi szolgáltatásokért 1330 lejt, valamint 203 lej értékben élelmiszereket kapott. Minden konzultációért és receptírásért körülbelül 50 lejt vett el a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban és a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban. 2014. július 7-én, amikor a korrupcióellenes ügyészek tetten érték, 13 betegtől összesen 810 lejt és anyagi javakat kapott. (Székelyhon)
ELLENŐRZIK A ZÁRKÁKAT. Vizsgálatot tart az ország börtöneiben az ombudsman, hogy lássa a fogvatartási körülményeket, illetve azt, hogy mennyire felelnek meg azok az emberi jogok által előírtaknak. A vizsgálat nyomán készült jelentést a parlamentnek és a kormánynak is elküldik. Tavaly 65 vizsgálatot tartott, hét esetben kellett javasolnia, hogy tartsák tiszteletben az elítéltek jogait. (Mediafax)