Tüntetnek a gazdák

2015. március 31., kedd, Közélet

Pénteken, április harmadikán gazdatüntetés zajlik Bukarestben, a háromszéki gazdák a Kovászna Megyei Szarvasmarha-tenyésztők Egyesületének szervezésében lesznek jelen a megmozduláson.
 

Megyeszinten Ötvös Mó­zes a megbízott felelős. A sepsi-, kézdi- és orbaiszéki, valamint Olt menti tüntetők Sepsiszentgyörgyről indulnak, péntek reggel negyed hatkor a Tamási Áron Szín­ház előtt találkoznak. Itt két ötvenszemélyes autóbusz áll a tiltakozók rendelkezésére, Barótról és Bodza­fordulóról egy-egy busz szállítja a tüntetőket.
Fontos, hogy minél több háromszéki gazda jelen legyen, ez jó alkalom követeléseik hallatására, így lehet nyomást gyakorolni, a gazdajogokat érvényesíteni – hangsúlyozta Ötvös. A gazdák elégedetlenek a támogatások folyósításával, azok értékével, továbbá segítséget kérnek a kormánytól a tejkvóta eltörlése miatt kialakult kritikus helyzet orvoslására. Ugyan­akkor nem értenek egyet a támogatások folyósítását szabályzó, idén bevezetett rendelkezések több pontjával.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2015-03-31: Közélet - Farkas Réka:

Himnusz-per a tárgyalóteremben

Pénteken hirdet ítéletet a sepsiszentgyörgyi bíróság a Magyar Polgári Párt „himnusz-perében”, a tegnap lezajlott érdemi tárgyaláson a legfőbb téma továbbra is az volt, hogy kit büntetett meg a prefektúra, kevés szó esett a bírság jogosságáról.
 
2015-03-31: Máról holnapra - Demeter J. Ildikó:

Még mindig lefelé

Nem értünk le a gödör aljára: a már ezer sebből vérző szociáldemokratáknak még mindig van emberük, energiájuk arra, hogy számukra kedvező törvénymódosításokat dolgozzanak ki és toljanak előre a parlamentben. Ráadásul elegendő bátorsággal rendelkeznek ahhoz, hogy ne csupán a lassan mindentől megcsömörlött polgárokkal, hanem saját, alig pár napja elfogadott tisztogatási szabályaikkal is szembemenjenek.