Péntek délután a régi kazánház mögötti téren tartották az Avantage 2 Poetry irodalmi találkozó első részét. Győrfy Kata három hölgy írótársát mutatta be a közönségnek, Kemény Zsófit, Nagy Katát és Adorjáni Pannát, akik részleteket olvastak fel írásaikból, és személyes kérdésekről, családjukról, párkapcsolataikról is vallottak röviden a beszélgetés során, miközben a háttérben az Urban Painting (fotó) legelső vonásainak, fújásainak is tanúi lehettünk.
A Völgy-beli színpad első fellépőjére, a FLAcLOSsLESs-re kevesen voltak kíváncsiak, sajnálhatják, mert a jó zene mellett egy csodálatos naplementét is láthattak volna, a nap éppen a színpad mögött ereszkedett alá, hogy utána két napig csak esőfelhőkön át szemlélhessük. Az élmény, így zenéstül-fényestül, ért annyit nekem, mint egy városnapokat záró tűzijáték Havasi zongorajátékával, meg is állapítottam magamban, hogy Völgy-nyitásnak ez egészen kitűnő volt.
Ahogy közeledett a Tesztoszteron fellépési időpontja, egyre többen érkeztek, de azért még kényelmesen jutott hely mindenkinek. A hosszú kényszerszünet után a Tesztoszteron színészzenekar kicsit bátortalanul, lámpalázasan kezdte a koncertet, de ahogy egyre jobban feloldódtak a zenélésben, és egyre több poént megengedtek maguknak, a közönség lelkesedése is fokozódott, úgyhogy végül a korábbi két nagyobb Tesztoszteron-koncerthez méltóan zárult a buli.
A kARTa Völgy harmadik fellépője a pszichedelikus rockzenét játszóWattican Punk Ballet kéttagú zenekar, melynek koncertjére kevesen voltak kíváncsiak, pedig a gitár, dob és elektronikus zene felállásban utazó testvérpár olyan produkciót mutatott be, mely nemcsak egyedisége, de igényessége által is megállná a helyét bármilyen többtagú formáció mellett.
A pénteki fotóworkshop után szombaton dj-workshopot tartottak az Ex-Chartában, mely során Martin Flex nagyrészt a zenekészítésről beszélgetett az érdeklődőkkel. Ezután az eső miatt a romos kazánházban került sor az Avantage 2 Poetry második felvonására, ahol ezúttal férfi írókkal ismerkedhettek meg a jelenlévők, Horváth Benjit, Potozky Lászlót és Urbán Ákost Borsik Miklós kérdezte többek között Istenről, tudatállapot-módosulásról és további irodalmi terveikről, természetesen felolvasások közepette.
Talán az esős idő és a korai időpont lehetett az oka, hogy a sok stílust ötvöző, különböző népzenei elemekből építkező magyarországi Meszecsinka zenekar ugyancsak méltatlanul kisszámú közönség előtt lépett fel, akárcsak az utána következő reggae, trip-hop, pszichedelikus pop, keleti és rap befolyású rock műfajt játszó Tony Baboon, aki olyan jó hangulatú koncertet adott, hogy a szervezők ígérete szerint még biztosan láthatjuk őt Sepsiszentgyörgyön.
A vasárnapig látott koncertek, programok közül számomra a sZempöl volt a mindent elsöprő, és a tomboló tömegből ítélve ezt mások is így gondolják. Zenei minőségben, kreativitásban, hangulatépítésben és azáltal, hogy egy kicsit mindent magukba foglaltak mindabból, amit az idei kARTa Session jelentett, megmutatták, hogyan kell szólnia ma egy zenekarnak, ha fiatalokat és időseket, zeneileg képzetteket és képzetleneket, a csak bizonyos műfajok kedvelőit és a mindig új iránt érdeklődőket egyaránt meg akarja szólítani. Szinte észrevétlenül nőtt fel közöttünk-mellettünk ilyen szintre ez a zenekar, és biztosan érzem, hogy ha kitartóak lesznek, útjuk nagyon messzire vezet.