A jelentős amerikai lapok közül a The Washington Post és a The New York Times szombati kommentárja egyaránt azt emelte ki a brit választások eredményével kapcsolatban, hogy noha David Cameron miniszterelnök egypárti, konzervatív kormányt alakíthat, meg kell küzdenie azzal a nehéz feladattal, hogy megakadályozza Nagy-Britanniának az Európai Unióból és Skóciának az Egyesült Királyságból való kilépését.
A The Washington Post szerint a két kiválás katasztrofális hatással lenne az ország nemzetközi pozícióira. A centristának tekintett napilap rámutatott, hogy a Skót Nemzeti Párt történelmi sikerének valószínű következménye egy újabb függetlenségi népszavazás kiírása lesz, még ha a párt vezetője, Nicola Sturgeon ki is jelentette, hogy a kérdés nem szerepel a napirenden. Cameronnak, aki korábban nagyobb önállóságot ígért Skóciának, nehéz lesz megtörnie a referendum irányába ható politikai lendületet.
A brit kormányfőnek menedzselnie kell azt a maga okozta problémát is, hogy megígérte: 2017-ben népszavazást írat ki a brit EU-tagságról. Ezt megelőzően kemény tárgyalásokat kell lefolytatnia az unió vezetőivel, akik vonakodnak a jelentősebb engedményektől Londonnal szemben, valamint saját pártjának euroszkeptikusaival, akik megpróbálják majd elszabotálni a kormányfő törekvését, hogy Nagy-Britanniát megtartsa az unión belül.
A The Washington szerint Nagy-Britannia befelé fordulása és a katonai kiadások további visszafogása miatt valószínűleg folytatódik majd az amerikai–brit szövetség lassú hanyatlása, amely a hidegháború idején kulcsfontosságú volt az Egyesült Államok globális vezető szerepe szempontjából. Barack Obama elnök számára, aki szintén csökkentette hazájának nemzetközi ügyekben való részvételét, ez nem jelent majd különösebb aggályt, de annak az utódjának, aki megpróbálkozik majd helyreállítani az Egyesült Államok hatalmát a Közel-Keleten és máshol, meg kell majd találnia a módját, hogy ezt brit támogatás nélkül tegye meg.
A The New York Times arra hívta fel a figyelmet, hogy Anglia és Skócia ma lényegében nem egy ország, hanem kettő, és mindkettőben egyetlen párt gyakorolja a hatalmat. A liberális napilap szerint, ha Nagy-Britannia az Európai Unió elhagyásáról dönt – ami nem valószínű, de egy többségi konzervatív kormány esetén mégis jelentős lehetőség –, akkor az Európa-párti Skócia csaknem biztosan előáll majd egy újabb függetlenségi népszavazással, amely ezúttal sikeres lehet. Cameron tárgyalásai Brüsszellel nem lesznek könnyűek, mert az emberek és a munkaerő szabad áramlásának általa szorgalmazott módosításához szerződésmódosításra lehet szükség, ami bonyolult és hosszadalmas eljárás. De még a szerződésen kívüli változtatásokhoz is szükség van mind a 28 tagállam beleegyezésére. A lap kiemelte, hogy Cameronnak a populista függetlenségi párt (UKIP) gyenge választási szereplése után a saját pártján belül kell jelentős ellenállással szembenéznie a brit EU-tagság ügyében: az előző összetételű parlamentben a konzervatívok egyharmada volt határozottan Európa-ellenes, és ez az arány most sem változhatott meg jelentősen. Nem kizárt, hogy közülük többen átpártolnak a UKIP-hoz, amely ugyan csak egy mandátumot szerzett, de a szavazatok 13 százalékát kapta. A New York-i újság idézte Mujtaba Rahmant, az Eurasia Group tanácsadó cég elemzőjét, aki szerint az EU-ból való brit kilépés kockázata megrázkódtatja az európai politikát az elkövetkező két évben.
A The Wall Street Journal szerint a brit választások tanulsága az amerikai konzervatívak számára az, hogy olyan politikát kell folytatniuk, amely megnöveli a „gazdaság tortáját” és megreformálja a kormányzat nem működő részeit. A választók jobban akarják a növekedést, mint az újraelosztást – írta a konzervatív napilap.