A steak sütése, annak ellenére, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolultnak, nem egyszerű feladat. Ismerni kell a húst, megfelelő hőfokot kell használni, mert pillanatokon múlik, hogy fantasztikus, elmegy, vagy hát ezt legközelebb inkább ne típusú vacsorát készítünk. A recept közlője argentin barátnője tanácsaira hallgatott az étel elkészítésénél.
Hozzávalók: A chimichurrihoz 1 csokor petrezselyemzöld, 10 szál kakukkfű, 10 szál oregánó, 10 szál rozmaring, 4 gerezd fokhagyma, 1 teáskanál fűszerpaprika (az argentinek eredetileg pimentón paprikát használnak), 0,5 dl extraszűz olívaolaj, 0,5 dl vörösborecet, 0,5 dl fehérborecet, só ízlés szerint. A steakhez 50 dkg marhahátszín, 1 ek. olívaolaj, só és bors ízlés szerint.
Elkészítés
A chimichurrihoz a fűszernövényeket nagyon apróra vágjuk (aprítóval is dolgozhatunk). A fokhagymát összezúzzuk vagy lereszeljük. Befőttes üvegbe tesszük az egészet, leöntjük az olajjal és a borecetekkel, sózzuk, majd néhány órára hűtőbe tesszük. Hűtőben jó egy hétig eláll, de a fokhagyma íze egyre erőteljesebb lesz benne, így ha előre elkészítjük, érdemes egy gerezddel kevesebbet tenni, nehogy elnyomja a többi ízt.
A steakhez a húst letörölgetjük papírkendővel, és szobahőmérsékleten állni hagyjuk fél órát. A húst nem sózzuk és borsozzuk előre! Lehetőleg öntöttvas serpenyőbe teszünk egy kanál olívaolajat, és nagy lángon megmelegítjük. A steaket ekkor sózzuk és borsozzuk, kicsit bele is nyomkodhatjuk. Innen több dologtól függ, hogyan folytatjuk, leginkább attól, hogy mennyire akarjuk átsütni, illetve milyen vastag a hússzeletünk. Egy kb. két, két és fél centi vastagságú hús oldalanként 3 perc alatt lesz véres, 4–5 perc alatt félig átsült, és 8 perc alatt jól átsült. Ha a hús vékonyabb vagy vastagabb, az idő módosul, és természetesen a hús minősége is befolyásolja, hogy mennyi időre van szüksége. Mindenesetre a művelethez a legvastagabb falú, legnehezebb serpenyőnket használjuk! Ha kész, tegyük vágódeszkára, és jó 10 percig hagyjuk pihenni. Végül vágjuk fel, és a zöldsalátával, chimichurrival tálaljuk. (Nosalty)