A Nemzeti Összetartozás NapjaTrianonra emlékezünk

2015. június 3., szerda, Közélet

Tőkés László a díszszónoka a csütörtöki, sepsiszentgyörgyi trianoni megemlékezésnek – jelentette be tegnap a rendezvény szervezője, a Magyar Polgári Párt (MPP) helyi elnöke, Bálint József. Idén tizenharmadik alkalommal idézik fel a június 4-ei trianoni döntés következményeit, Er­dély­ben elsőként városunkban tartottak szabadtéri megemlékezést az Erzsébet parkban, a volt országzászló helyénél.
 

Bálint József elmondta, megkapták az engedélyeket és ígéretet arra, hogy eltávolítják a helyszínről a parkfelújítás miatt kihelyezett kerítéseket. Az MPP meghívót küldött minden magyar pártnak – az RMDSZ-nek és az EMNP-nek –, az ifjúsági szervezeteknek – az EMI-nek, a Hatvannégy Várme­gye Mozgalomnak és a Ma­gyar Erdélyért Egyesületnek –, aki elfogadja felkérésüket, szónokot delegálhat, hogy két-három perces beszédet tartson.
Bálint József tegnap délben még nem tudta, kik szólalnak fel a csütörtöki rendezvényen, de Tőkés László EP-képviselő jelenléte már bizonyos, ő vállalta a központi szónoklat megtartását. A megemlékezés délután fél hatkor kezdődik.
Kulcsár-Terza József, az MPP háromszéki elnöke felidézte a trianoni döntés igazságtalanságát, és kifejtette: a magyar kormány egyik legjobb nemzetpolitikai döntése volt, amikor 2010-ben a nemzeti összetartozás napjának nyilvánította június 4-ét. Ennek jegyében hívta meg most az MPP Marosvásárhelyre a magyar országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságát, melynek tagjai a helyszínen tájékozódhatnak az erdélyi magyarság helyzetéről, nemzetpolitikai kérdésekről egyeztetnek, és véleménye szerint előreviheti az ügyet, hogy autonómiáról, a magyar, székely szimbólumok üldözéséről tárgyalnak.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 514
szavazógép
2015-06-03: Közélet - Fekete Réka:

Kiürítik az árkosi kastélyt

Felfüggesztette az Árkosi Mű­ve­lődési Központban júniusra tervezett rendezvényeket az intézmény igazgatója, amit azzal indokol, hogy perköltségeket kellett fizetnie és küszöbön áll a kiköltöztetés a Szentkereszty-kastélyból.
2015-06-03: Máról holnapra - Farcádi Botond:

Erdély jó híre s neve

Jó látni azt, ahogyan Károly herceg immár rendszeressé vált székelyföldi, barcasági látogatásai – talán csak áttételesen és talán visszafogottabban, mint szeretnénk, de – ráirányítják a figyelmet Erdély kulturális sajátosságaira, értékeire, sokszínűségben rejlő gazdagságára.