Rendhagyónak, egyedinek és példaadónak mondható a szentivánlaborfalvi háromnapos faluünnep már csak azért is, mert szervezésének egyáltalán nem könnyű terhét, immáron hagyományos módon, az uzoni ikertelepülés ifjúsága, mondhatni zsenge korú csapata vállalta magára.
– A tizenhat szervező átlagéletkora 18–20 év körüli volt, legtöbbjük diák és iskolás – tájékoztatott Gábor Lehel, a Szentivánlaborfalvi Ifjak Egyesületének elnöke. Mint mondta, ezt a feladatot – már negyedik alkalommal – magukénak tekintik, s az csak természetes, hogy mindig kértek támogatást a megyei és az Uzon községi önkormányzattól. Az anyagiak előteremtéséhez hozzájárultak a helybeli vállalkozók, magánszemélyek, szüleik, a szereplők szülei is, pénzben vagy természetben támogatták a fiatalokat. Minden szervezőnek megvolt a meghatározott feladata, így simán pörgött minden rendezvény a helybeli sportpályán. A színpadot Ráduly István polgármester biztosította, aki részt vett a megnyitón, amely szabadtéri ökumenikus istentisztelettel vette kezdetét. Az ünnepélyes hangulatot az uzoni Atlantisz Egyesület fúvószenekara biztosította. A fiataloknak szánt műsorszámok zömében versenyek-vetélkedők voltak (erőpróbák, öregek és gyerekek minifoci-bajnoksága a környező falvak csapataival, szkander, autós ügyességi verseny stb.), amelyre nem kis meglepetésükre az idősebbek is eljöttek. Volt falnivaló, itóka is.
A kulturális jellegű műsorszámok csokorba szedésében Lehel testvérhúga, Gábor Nórika segített, és elmondta, hogy sikeresek voltak a helybeli gyerekprogramok, a dalárda, a Laborfalvi Róza Nőszövetség, a Székely István Dalkör (karmester Kelemen Alpár), nemkülönben a szintén helybeli Feketeügy Zenei Együttes fellépése.
A szereplőket, a vetélkedők nyerteseit díjazták, volt tombola, tábortűz és zárómulatság, zenélt a Réty-komollói Sláger és a lisznyói Hidi Band.