Kétfordulós természetvédelmi tábort szerveztek a megyei tanács által lebonyolított, a Kovászna megyei természetvédelmi területek megfelelő kezelését célzó program részeként. Az első táborra Csomakőrösön, a másodikra a zabolai Csipkésben került sor. Az élményekről a zabolai Csángó Néprajzi Múzeumban számoltak be.
Madarasi Csilla programfelelős elmondta: negyven, 9 és 15 év közötti gyermek táborozott Zabolán, ugyanennyi Csomakőrösön. A háromszékiek mellett Brassó és Hargita megyéből is érkeztek, többségük gyerekotthonokból vagy pótszülőktől. Kis András táborparancsnok szerint kiemelkedő képességű gyerekek is voltak, Incze Anna szakmai programfelelős ezt megerősítette.
A két tábor helyszínét nem véletlenszerűen választották ki, szem előtt tartották, hogy természetközelben legyenek a gyerekek. A természettel kapcsolatos tanulás, ismeretelsajátítás, informális képzés mellett hangsúlyt fektettek a szórakozásra, kikapcsolódásra, sportra is, mindemellett a természetbarát, felelősségtudatos életre is próbálták nevelni a táborozókat. Elméleti órákon állat- és növényfajokat ismerhettek meg, ezeket kirándulásokon természetes környezetükben is felfedezhették a nagy érdeklődést mutató gyerekek. Részt vettek túlélési bemutatón, elsősegély nyújtásához szükséges tudnivalókkal gyarapodtak. Szerveztek számukra tájékozódási versenyt. Voltak a Rétyi Nyír Natura 2000 természetvédelmi övezetében, növényfajtákat tanulmányoztak a zabolai Mikes-rezidencia arborétumában, fajtafelismerésben mérhették össze tudásukat. Nem hiányoztak a tábori élet megszokott elemei: a számháború, foci, íjászat, és a tábortűz.