Július elsejétől Dénes Lajos Levente fiatal református lelkész személyében új papja van a történelmi eklézsiának, ami egyfajta megújulást ígér a közeljövőben.
Dénes Lajos Levente a Sepsiszentgyörgyi Református Kollégiumban érettségizett, a teológia elvégzése után 2013-ban kinevezték Makkai Péter tiszteletes mellé árkosi gyakornok lelkipásztornak, egy esztendő után a sepsiszentgyörgyi belvárosi református gyülekezet beosztott lelkipásztoraként szolgált, majd meghívták a sepsibesenyői református egyházközséghez.
„Nagy szeretettel fogadtak, rendezett-restaurált műemlék jellegű templomot hagyott ránk Babos-Barabás Berta lelkészelődöm. Megvalósítható tervekkel tekintek szolgálatomra és a gyülekezettel való lelki kapcsolatra. Most augusztus 30-ra, az új kenyér ünnepére készülünk, amelyet nagyheti alkalmak előznek meg. A lehetőségek adottak, nem igaz, hogy ezt a települést elkerüli az idegenforgalom. Számtalan pozitív visszajelzés beszél erről, gyalogosok, EKÉ-sek, a Mária-út zarándokai, alkalmi vendégek keresik fel templomát, érdeklődnek az iskolás tábor szálláslehetőségei felől, igénybe veszik a tóparti vendéglátóegységeket, legutóbb magyarországi értelmiségiek baráti csoportja látogatta meg a Háromszéki Magyarok Világtalálkozójának helyszínét, az Óriáspince-tetőt és Besenyő környékét” – mondta az új lelkipásztor.
– Azért vagyunk, hogy segítsük új lelkipásztorunkat minden lépésében – nyilatkozta a gondnoki teendőket végző Gábor Vilmos. Igyekszünk új köntösbe öltöztetni a paplakot, tatarozzuk a melléképületet. Reménykedünk, hogy a fiatal lelkész friss szellemet hoz gyülekezetünkbe, összefogja majd a falu fiataljait. A jelenlegi besenyői iskola felekezeti tulajdonban volt, abban lakott a kántortanító is, vissza kellene kerülnie az egyház tulajdonába.
Október 11-én tartja beköszöntőjét a besenyői új lelkész; a polgármesteri hivatal önerőből felújíttatta a besenyői kultúrotthont, rendezték környezetét, parkolóhelyet létesítettek, mutatós kerítéssel vették körül, s erre a napra rögzítették annak felavatását is. Minden lehetősége meglesz az új lelkésznek arra, hogy élettel töltse meg a gyülekezetet. A maksai hivatalnak sikerült kicserélnie a kiöregedő iskolabuszt egy új Opel kocsival, s így lehetőség adódik majd, hogy a régi járgányt – egyfajta funkciócsere kapcsán – igénybe vehesse a mindenkori hármas faluközösség, így Besenyő is, nemes célú közösségi rendezvényekre.
A maksai fiatalok egyesülete, élén Csavar Ágnes elnökkel készül a nagykorúsítási ünnepségre, s ez alkalommal a besenyői ifjak csoportját is egy kévébe kellene kötni. Azt már csak mi tesszük hozzá, hogy az eltávozott templomjavíttató lelkész rangos és kimerítő kötetben hagyta ránk a műemlék templom históriáját, mi pedig olyan kiadásra előkészített, falufüzetre való kéziratot ajánlunk fel az új lelkésznek, amely magában foglalná a kuriózumnak számító Kuruc-krónika szövegét is, melyet harmadjára éppen Besenyő szülötte, Molnárné Kovács Ella másolt le, megmentve azt az utókor számára.