Az RMDSZ is

2015. szeptember 2., szerda, Belföld

Megkezdi működését az RMDSZ által korábban létrehozott Eurotrans Alapítvány, amely a visszahonosítással kapcsolatos ügyintézésben segíti az erdélyi magyarokat – közli az RMDSZ hírlevele. Az alapítvány 19 területi irodájában 70 alkalmazott segíti ezentúl az érdeklődőket a magyar állampolgárság megszerzésében, a területi irodák munkatársai hetente két kiszállást szerveznek.

Az Eurotrans Alapítvány által biztosított szolgáltatások ingyenesek, beleértve a fordítási költségeket is. A feladat ellátásához az alapítvány anyagi támogatást is kapott a magyar kormánytól – közölte az RMDSZ. Az Eurotrans Alapítvány februárban írt alá megállapodást a Miniszterelnökség, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium képviselőivel Budapesten azzal a céllal, hogy minél több igénylő számára megkönnyítsék a honosítási ügyintézést Erdélyben. A megállapodás gyakorlatilag intézményesítette a felek közötti kapcsolatot, hiszen az RMDSZ területi szervezetei eddig is aktívan részt vettek a könnyített honosítás lebonyolításában. Ez ügyben a magyar kormány partnere Erdélyben kizárólag az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács volt, amely a Demokrácia Központoknak elnevezett irodahálózatán keresztül nyújtott segítséget a dokumentáció összeállításában.
 

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 598
szavazógép
2015-09-02: Belföld - :

Törvényre várva

Felhívással fordult Brassó megye tanácsának ideiglenes elnöke, Claudiu Coman a megyei közgyűlés kormánypárti képviselőihez, hogy mihamarabb terjesszék elő a parlamentben azt a törvényjavaslatot, mely újabb öt évre a megyei tanács tulajdonába adja azt a kétszáz hektáros területet, melyen a vidombáki nemzetközi repülőteret szeretnék megépíteni.
2015-09-02: Belföld - :

Kisebbségi kormányt szeretne

Vasile Blaga, a Nemzeti Liberális Párt (NLP) társelnöke kijelentette, a liberálisok a megfelelő pillanatban bizalmatlansági indítványt nyújtanak majd be, hozzátéve, ő személyesen kisebbségi kormányzást szeretne, de nem zárja ki annak lehetőségét sem, hogy a Románia Haladásáért Országos Szövetséggel alkosson közös kabinetet.