Hírbörze

2015. október 21., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Értékek találkozója
A Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara hagyományai és feladatai alapján idén is megszervezi az év legfontosabb vállalkozói eseményét, a Vezető Kovászna Megyei Vállalkozások Díj átadási ünnepségét. A sorrendben 22. gálaestre holnap, október 22-én 18 órától a sepsiszentgyörgyi Sugás vendéglőben kerül sor.

A részvételhez szükséges regisztráció még lehetséges – közli a kamara –, 15 hely maradt szabadon, a mai nap folyamán lehet jelentkezni a www.ccicov.com honlapon vagy a +40 745 085 842-es telefonszámon. A kamara idén 742 vállalkozást díjaz, a toplistán szereplő vállalkozások összforgalma 2014-ben 3247 millió lej (724 millió euró) volt, ami a megyei összforgalom 62,98 százaléka. Ez 1,94 százalékos növekedés 2013-hoz képest. A megye gazdaságában először volt a legnagyobb hányada az iparnak, elérte a 42,53 százalékos arányt, 10,78 százalékkal növekedett 2013-hoz képest. A Vezető Kovászna Megyei Vállalkozások Díj átadási gálaestjét az Értékek találkozója mottóval rendezik meg.


Alkalmazott nélkül
Mintegy116 ezer cég működik Romániában alkalmazott nélkül, közel ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban. A legjövedelmezőbb közülük tavaly nettó 17,3 millió lejes nyereséget könyvelt el. A  KeysFin elemző cég adatai szerint az alkalmazott nélküli cégek többségét egy- vagy kétszobás tömbházlakásokban jegyezték be. Az alkalmazott nélküli cégek több mint egyharmada a kereskedelemben dolgozik, a tudományos szakterületeken 14 százalékuk, míg az építkezésben 8, a feldolgozóiparban 6, a szállításban pedig 5 százalékuk. A jelentés megemlíti, hogy a cégek alapvetően három kategóriába sorolhatóak: egyéni biznisz (úgynevezett zsebcégek, ahol a cégtulajdonos bizonyos ügyletek lebonyolítására használja a céget), cégek, amelyek külmunkatársakkal dolgoznak legálisan, valamint a feketén dolgoztatók. A nagy forgalmú cégek többsége építkezésben érdekelt, úgynevezett ernyőcég, mely nagy beruházások alvállalkozói közvetítésével foglalkozik.


Pénzügyi razzia
Az országos adó- és pénzügyi hivatal adócsalás elleni főigazgatósága közleményben jelentette be, hogy karácsonyig mintegy 60 nagybani kereskedést ellenőriznek. A Cristal névre keresztelt razzia során az üzletek gazdasági tevékenysége mellett az áruforgalmat is részletesen vizsgálják. Az adócsalás visszaszorítását szolgáló akció első napján a hatóság 600 munkatársa 15 nagybani kereskedés tevékenységét ellenőrizte, a megfigyelés 24 órán át tartott. A hatóság elnöke, Gelu Diaconu azt nyilatkozta: a szigorú ellenőrzések jövőre is folytatódnak, és addig tartanak, „amíg a cégek az utolsó csavarra is pénztári nyugtát állítanak ki”.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 11
szavazógép
2015-10-21: Közélet - Ferencz Csaba:

Kalapács alatt a bodoki töltöde (Csődben a Favorit)

Több mint egy éve áll a híres Matild ásványvizet palackozó bodoki töltöde. A Favorit Rt. többségi részvénycsomagját megvásárló brassói cég ugyanis fizetésképtelenné vált, s tegnap megkezdődött a csődeljárás is.
2015-10-21: Belföld - Demeter J. Ildikó:

Enyhül a magyar–román viszony

Számos pozitív elem létezik a román–magyar kapcsolatokban – jelentette ki tegnap Bogdan Aurescu román külügyminiszter, hozzátéve, hogy erre a viszonyra elsősorban stratégiai partnerségként tekint. A román diplomácia vezetője szerint vannak ugyan megoldatlan kérdések a két ország viszonyában – mint például a román–magyar kisebbségi vegyes bizottság jegyzőkönyve, amelyről a felek 2011 óta tárgyalnak –, de a két országnak számos közös projektje van. Aurescu nyilatkozatát Szijjártó Péter magyar külügyminiszter is megerősítette: bár a két ország viszonyában sok még a megoldandó kérdés, egyértelműen látszanak a pozitív jelek, és Magyarország teljes mértékben nyitott arra, hogy Romániával pragmatikusan, normálisan együttműködjön.