A miniszter bosszúja

2015. október 30., péntek, Közélet

Nem engedélyezi az oktatási szaktárca a Kovászna megyei tehetséggondozó központ működését mindaddig, amíg a megye nem teljesíti a kirótt mértékű álláscsökkentést – tájékoztatott Kiss Imre főtanfelügyelő, aki szerint már minden lehetséges átszervezést megtettek, de mert muszáj, további összevonásokra lesz szükség.
 

Egy október eleji rendeletben hagyta jóvá az oktatási minisztérium a kiválósági központ létrehozását Háromszéken, de máris megakadályozza annak valós elindulását, mert még mindig túllépi a megye az engedélyezett álláskeretet. Októberben ötvenhárommal lépték túl a kvótát, ha novemberben is hasonló létszámmal dolgoznak, még az alkalmazottak fizetése is veszélybe kerülhet – közölte a főtanfelügyelő, aki elmondta, a minisztériumi engedélyre várva sem ülnek tétlenül, a Pető Mária vezette tehetséggondozó központot eközben már szervezik, a diákok körében kérdőíves felmérést végeznek, és összeállítják a csoportokat fizika, matematika, magyar, illetve román nyelv és irodalom tárgykörben.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 874
szavazógép
2015-10-30: Jegyzet - Kuti János:

Gabriel titkos alibijei (Kármentő)

Köztudottan minden embernek van őrangyala, viszont a nagyon fontos embereknek ez nem elég. Csoda-e, ha vezéreink rendőri felvezetéssel és kísérettel, konvojban közlekednek, ha még az ortodox egyház pátriárkája, Daniel sem elégszik meg egyetlen védangyallal, rendőri kíséretet kér utazásaihoz?
2015-10-30: Közélet - Iochom István:

Útjavításról beszéltek Haralyban (Kézdiszéki polgármester-találkozó)

Rendhagyó módon nem Gelencén, a községközpontban, hanem a közigazgatásilag hozzá tartozó Haraly felújított művelődési otthonában tartották meg tegnap a felső-háromszéki polgármesterek e havi soros találkozóját, melyen meghívottként Tamás Sándor, a megyei önkormányzat vezetője és Kovács Ödön megyemenedzser is jelen volt.