Így kezdte a Szociáldemokrata Párt harcias sepsiszentgyörgyi tanácstagja, Rodica Pârvan legutóbbi hozzászólását az önkormányzati ülésen. Egy bizottság létrehozását követelte, amelyben románok és heraldikai szakemberek is vannak, akik „komolyan megtárgyalják” ezt az ügyet, mert „a zászló múlt, jelen és jövő”, márpedig a románok – akik „adófizető polgárai a városnak, akár tetszik ez egyeseknek, akár nem” – nem találják meg magukat ebben a zászlóban.
De nem kellene a kérdést elpolitizálni, azért szorgalmazza a szakmai bizottságot – a közmeghallgatás ugyanis azt jelenti, hogy „bármilyen bácsi és néni” véleményt mondhat, és ez szerinte nem megnyugtató megoldás.
A városzászló ügyében kiírt közmeghallgatásról beszélünk, ami valóban azt jelenti, hogy bárki bejöhet és rábökhet a három javaslat egyikére, vagy előállhat egy negyedik tervvel – válaszolta Antal Árpád polgármester. A terveket szakember, Szekeres Attila István heraldikus készítette, tehát szakmailag rendben vannak – az nincs rendben, hogy rengeteg falunak, városnak és megyének van zászlaja, csak Hargita és Kovászna megye önkormányzatait perelik folyton a prefektusok.
Létezik ugyan egy új törvény, amely világosan előírja, hogy a városzászlóhoz szükség van címerre, és Sepsiszentgyörgy címerét már 2007-ben jóváhagyta a Román Akadémia címertani bizottsága, továbbá a bukaresti kormány is, ez lezárt ügy, és nem nyitunk róla új vitát. A kérdés az, hogy milyen legyen a zászló, amire a címer kerül, semmi más. Elég kár, hogy a románok egy része nem érzi magáénak a címert, mikor a magyarok nem kifogásolják a román állami címert, amelyet egyébként Keöpeczi Sebestyén József tervezett, és szerepel benne Erdély jelképe, illetve a székely szimbólumpár is. Sepsiszentgyörgy címerében van elég elem, amely a románok számára is üzen: a nap és a hold, az ortodox vallásban igen nagy tisztelettel övezett Szent György, a védelmet nyújtó várfal – sorolta.
Szégyenbe hozzuk magunkat ezzel a zászlócirkusszal – vélekedett Bálint József, aki szerint valószínűleg Sepsiszentgyörgyön van a legtöbb zászlószakértő négyzetméterenként. Emlékeztetett arra, hogy a városzászlót már a múlt mandátum idején elfogadta a tanács, vitték is ajándékba külföldre, ahol egyáltalán nem értik, hogy miért kellett érvényteleníteni. A zászlótervet egyébként a városháza ügyfélszolgálati irodájában lehet tanulmányozni, véleményeket, ötleteket, javaslatokat holnapig fogadnak ugyanott.