Nem annyira egyértelmű a tűzvédelmi engedélyek ügye a tanintézetek esetében, illetve a helyzet sem annyira súlyos, mint azt Sorin Cîmpeanu megbízott kormányfő, volt oktatási miniszter szombaton bejelentette – állítják háromszéki szakintézmények képviselői.
Marius Tolvaj, a Kovászna megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője szerint a tanintézetekre vonatkozó idevágó előírások többször változtak az elmúlt közel húsz év alatt. A rendszerváltást követően először 1998-ban jelent meg az engedély kiváltásának követelménye, de csak a 700 négyzetméternél nagyobb hasznos felületű tanintézetek esetében, 2006-tól elviekben mindegyiknek kötelessége kiváltani azt. Az 1992 előtt épültek esetében csak akkor kötelező az engedélyeztetés, amennyiben jelentős átalakítást hajtanak végre. Háromszéken a 244 tanintézményből 24 rendelkezik engedéllyel, 12 esetében pedig elindították a folyamatot. Ellenőrzéseket évente kétszer tart a felügyelőség.
Kiss Imre főtanfelügyelő lapunknak elmondta, a háromszéki iskolák és óvodák közül soknak nincs és nem is lesz tűzvédelmi engedélye, a törvény a régi épületek esetében ezt nem teszi kötelezővé. A megyében vannak olyan oktatási intézmények, amelyekben az utóbbi esztendőkben bővítették, alakították át az épületet, ezek esetében az átadás után legtöbb hat hónapon belül be kell szerezni a tűzvédelmi engedélyt, de nem mindenütt tették meg, ezeknek most kötelezően pótolniuk kell a mulasztást. Az igazgatókkal tartandó jövő heti találkozóra Kiss meghívta a katasztrófavédelmi felügyelőség képviselőjét, hogy tájékoztasson a vonatkozó törvényes előírásokról. (nagy–fekete)