Robbantásos merénylet veszélye miatt maradt el a tegnap esti Németország–Hollandia barátságos labdarúgó-mérkőzés a németországi Hannoverben – közölte az alsó-szászországi tartományi főváros rendőrkapitánya.
Volker Kluwe több közszolgálati televízióban közvetített nyilatkozatában elmondta: röviddel a stadion kapuinak megnyitása után szereztek értesülést arról, hogy robbantásos merénylet készül a mérkőzésen. Ezért elrendelték a stadion kiürítését. Azt nem mondta el, hogy kik terveztek merényletet. Sajtóértesülések szerint szélsőséges iszlamisták akartak robbantani a stadionban. Annak közelében egy robbanóanyagokkal megpakolt mentőautót találtak a rendőrök.
A meccset a tervek szerint a helyszínen tekintette volna meg Angela Merkel német kancellár és kormányának több tagja, akik a pénteki párizsi terrortámadások után ezzel is demonstrálni szerették volna a terrorizmussal szembeni elszánt küzdelmet. Angela Merkel még nem volt ott a stadionban, amikor elrendelték a kiürítését. A 49 ezer fős stadionban még viszonylag kevesen voltak, amikor elkezdődött a kiürítés. A szurkolók rendben, fegyelmezetten hagyták el a stadiont. A német és a holland nemzeti válogatottat, valamint segítőiket biztonságos helyre szállították – közölte a stadion kiürítését követően a hannoveri rendőrfőnök.
A nap folyamán korábban a Brüsszelbe tervezett belga–spanyol labdarúgó-mérkőzést is lemondták biztonsági okok miatt.