Magyar kereskedőház-iroda nyílik
A Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNKH) Zrt. Közép-európai Kereskedelemfejlesztési Hálózata sepsiszentgyörgyi irodáját december 15-én nyitják meg a vállalkozói inkubátorházban. Amint az eseményre szóló meghívóban fogalmaznak, az MNKH Zrt. célja összekapcsolni a magyarországi és határon kívüli vállalkozásokat, elősegítve a kereskedelmi és befektetési együttműködéseket. Tevékenysége a határon átnyúló kapcsolatépítés, üzleti lehetőségek feltérképezése.
Helyet biztosít az inkubátorház
Az új adótörvény értelmében azoknak a vállalkozóknak, akik székhelyüket saját lakásukra jegyeztették be, jövőtől több épületadót kell fizetniük. A Kézdivásárhelyi és Környékbeli Vállalkozók Egyesülete (KKV) az érintett cégeknek kedvezményes áron székhelyet tud biztosítani a kézdivásárhelyi vállalkozói inkubátorházban. Érdeklődni a 0745 548 286-os telefonon vagy az asimcovtgsecuiesc@gmail.com e-mail-címen lehet.
Márciusra halasztották
A Junior Business Club (JBC) közli, hogy márciusra halasztották a december 4-ére tervezett üzleti tervek versenyét. A JBC közleménye szerint ennek több oka van, elsősorban az, hogy megítélésük szerint kevesen jelentkeztek a megmérettetésre. A megadott határidőig ugyanis összesen heten iratkoztak be – Csíkszeredából, Csíkszenttamásról, Nagyváradról, Székelyudvarhelyről és Kolozsvárról –, köztük két csapatot. Ugyanakkor több felkért zsűritag jelezte, hogy az ünnepi időszak nem megfelelő számára. A szervezők ezért a jelentkezési határidőt február 12-éig meghosszabbították, a tervek leadási határideje március 4., a verseny napja pedig március 11. Néhány díj: illetékmentes cégalapítás, 5 óra díjmentes adótanácsadás, 12 hónap díjmentes könyvviteli szolgáltatás a Cont-Exp Kft. felajánlásával, kommunikációs tanácsadás (médiaterv, közösségi média, külső és belső kommunikáció), arculattervezés és webdizájn a Praxis Projekt felajánlásával, 10 óra díjmentes jogi tanácsadás Höncz László Dániel ügyvédi irodájának támogatásával, ingyenes részvétel egy start-up konferencián.
Vissza kell adni
Achim Irimescu mezőgazdasági miniszter szerint Románia mintegy 800 millió eurót – a vidékfejlesztésre kapott fel nem használt összeget – kénytelen visszautalni az Európai Bizottságnak. A 2007–2013-as ciklus vidékfejlesztési forrásai 9,63 milliárd eurót tettek ki, így az összeg tíz százaléka felhasználatlan maradt.