Pénteken tartották a Latin-amerikai Magyar Országos Szervezetek Szövetségének harmadik küldöttgyűlését, amelyre Chiléből, Argentínából, Venezuelából, Brazíliából és Uruguayból érkeztek küldöttek. A küldöttgyűlés helyszíne az 1936-ban létesített Uruguayi Magyar Otthon épülete volt.
Pénteken és szombaton tartották a 30 éves múltra visszatekintő, 13. alkalommal megrendezett Dél-amerikai Magyar Néptánctalálkozót Montevideo egyik legnagyobb színházában, mintegy ezer-ezerkétszáz néző előtt. A találkozón tizenegy tánccsoport vett részt. Brazíliából három együttes, Argentínából négy érkezett, míg a házigazdák Tündérkert elnevezésű hagyományőrző csoportja négy korosztályt is a színpadra tudott küldeni. Magyarországot a sátoraljaújhelyi Zemplén Néptáncegyüttes, valamint a Pál István Szalonna prímással kiegészült Dűvő zenekar képviselte. A szombati gálán százhatvanan ropták egyszerre a táncot magyar népviseletben.
Latin-Amerikába az első világháborút követően érkeztek nagyobb számban magyarok, 1956-ig jelentős volt a kivándorlás, akkor azonban lezárult. Ezért az ottani magyar közösségeknél számos esetben második, harmadik, sőt negyedik és ötödik generációs magyarokról van szó. A legnagyobb lélekszámban Argentínában és Brazíliában telepedtek le magyarok, több tíz- és százezres nagyságrendben.